Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitártanulás! Mivel kezdjem?...

Gitártanulás! Mivel kezdjem? Eleinte csak a kromatikus gyakorlatot csináljam, vagy amellett már egyből kezdhetem is az akkordozást?

Figyelt kérdés
Itthon szeretnék megtanulni gitározni, de az a baj, hogy nem tudom, milyen gyakorlatokkal kéne kezdenem. Annyit tudok, hogy hogyan kell fogni a gitárt és a pengetőt, illetve, hogy csuklóból kell le-fel, fel-le pengetni. De arra semmi ötletem nincs, milyen gyakorlatokkal kéne kezdenem. Még egyáltalán nem tudok se gyorsan, se pontosan pengetni, illetve a húrlefogások is lassan mennek.

2014. nov. 23. 12:42
 1/5 anonim válasza:
elsősorban nagyon fontos ,hogy legyen türelmed.Azt is fontos lenne tudni ,hogy miyen stílusban akarsz gitározni?Szólózni akarsz vagy csak úgy kísérni ...Elektromos?akusztikus vagy klasszikusgitár?Én mindenképp az akordokkal kezdeném.Vagyis én úgy kezdtem
2014. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hat szerintem az alapakorrdok megtanulasaval kezd.(pl.:A F D G C Am stb.)Például ha valami zenet meg szeretnel tanulni akkor üsd pe a karesobe hogy zenezím guitar chords es akkor remélhetőleg behoz ra találatokat es a legtobb oldalon ugy van hogy a szöveg felett van az akord es ha raboksz akkor kiírja hogy Melyiket kell lefogni.

Szerintem az elejen meg ne használj pengetőt (legalabbis én csak kesobb kezdtem el pengetőt hasznalni)es ha olyan a telefonod akkor re tudsz ra tölteni gitarhango alkalmazást ha nincs hangolod.

Remelem segitettem ha van meg kerdesed kérdezz.

(bocs a helyesírási hibákért)

2014. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként elektromos gitárom van. a célom, hogy előbb-utóbb valamilyen metal bandában zenélhessek. :D

Hangolóm van, a hangolással nincs problémám :)

Szóval akkor, csak az alapakkordokat gyakoroljam egy darabig, értem.

2014. nov. 24. 20:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Még annyi érdekelne, hogy a kromatikus gyakorlatot elég csak az első négy boundon gyakorolni, vagy haladjak tovább is?
2014. nov. 24. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a metálbandákat, csak az alsó négy bundnál játszanak? :)
2014. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!