Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tényleg baj, ha valaki csak...

Tényleg baj, ha valaki csak egyféle zenei stílust szeret?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, hogy szélesíteni kell a látókört, és nem szabad leragadni egy stílusnál (az énektanárom is gyakran hangoztatja). Ez rendben is van, mert nyitott vagyok mindenre, ha tetszik, akkor tetszik, viszont van egy stílus, amit előnyben részesítek, és direkt annak a kínálatából válogatok a legtöbbször, mert azt jobban magaménak érzem.

Ti hogy viszonyultok a különféle műfajokhoz, vagy mi a véleményetek erről?

16L



2014. dec. 15. 19:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó, a Tankcsapda és a Depresszió miért ne lenne minőségi???

Ez most szíven ütött.

2014. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
#10, olvasd el a kérdést, nem arról volt szó, hogy baj- e, hogy egyfélét hallgat, hanem, hogy egyfélét szeret :) Persze, érdemes meghallgatni sok-sok zenei stílust, de azt már nem te döntöd el, hogy tetszik-e, vagy nem :D
2014. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
40%
A tankcsapda meg a depresszijó egy kritkán aluli , magyar parsztrock. Semmi köze egy ötletes, izlésés, minőségi rockzenéhez. Kb ennyi a baj vele.
2014. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Áháá, most már értem...
2014. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 'tömegeket' meg lehet vele mozgatni tizenéves korosztályban, de az erős, hogy minőségi. Szakmai szemmel nézve főleg.
2014. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Miért? Számodra mikortól válik minőségivé egy banda zenéje?
2014. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ha nem három hangból áll:)) Jól felépített, kitalált dalszerkezet, tartalmas szöveg, jó felépítésű, változatos gitárszólók (ha rokk), tehetséges zensézek, megalapozott zenei tudás. (tudniillik, ha van füled hozzá, vagy zenéslz, hallod, hogy a fejes pl egy elég rossz dobos, pontatlan, stb..hagy ne részletezzem.)
2014. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom. Én speciel sose azért hallgatok zenét, hogy valami űberprofi, végletekig megszerkesztett, túlbonyolított dolgot halljak, hanem, hogy kikapcsoljon és szórakoztasson.

Pont leszarom, hogy például Fejes egy szakértő számára mennyire pontatlan. Szerintem amit kell és elvárnak tőle az emberek, azt becsülettel hozza is. Sőt, őszintén szólva eddig te vagy az egyetlen, akitől ezt a kijelentést hallom, mindenki más (köztük én is) meg van vele elégedve és nem állítja azt, hogy ő bármiben is rosszabb lenne más dobosoknál.

A többire meg csak annyit tudok mondani, hogy elfelejted, hogy se a Depresszió, se a Tankcsapda nem a 70-es, 80-as évek sikoltozós rockzenekarai közül kerültek ki, akiknek a dalainak átlagideje minimum 5-6 perc között volt, ebből pedig 3-4-et valami irgalmatlanul kitalált gitárszóló tett ki.

A Tankcsapda eleve punk-rock zenekarként indult, és csak idővel kezdtek igazán rockosodni, "metálosodni". A punkzenére vonatkozólag szerintem te is elismerheted, hogy arra pont a két-három akkord és az egyszerű dalszerkezet a jellemző.

A Depresszió pedig egy hard-rock zenekar, ott sem kell égbekiáltó virtuozitást várni, hanem élvezni a dalokat és átengedni magad a szövegeknek.

Mert igen, mindkét bandának igényes szövegei vannak, tele mondanivalóval az életről és a bennünket körülvevő világról. Habár igen, a TCS-nek valóban vannak agykikapcsolós, bulis dalai, amiken nem kell sokat gondolkozni, de szerintem ez inkább a javukra válik. Egy komplett album végighallgatásánál nagyon jól tud esni az a pár lazább pillanat.

2014. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a laikusoknak ez megfelel, de nyugaton pl ez a szint elfogadhatatlan. Ezért nem is fog sose innen világhírű zenekar kikerülni. A pubk 1-2 akkord, de legalább igényes.

Nálam az igényes pár hangos, bulis zene itt kezdődik: https://www.youtube.com/watch?v=yGLwqtOF_XY

Össze se lehet hasonlítani az itt említett 2 förtelemmel.

2014. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nem rossz a linkelt dal, de igazából semmi extra. Semmivel sincs jobban összerakva, mint egy átlagos Depresszió, vagy Tankcsapda nóta.
2014. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!