Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A mostani (elmúlt kb 10 évben...

A mostani (elmúlt kb 10 évben feltűnt) énekekesek, énekesnők közül szerintetek kik tudnak hozzútávon fentmaradni, esetleg idővel komoly díjakat bezsebelni?

Figyelt kérdés
Mint ma Kovács Kati, Koncz Zsuzsa, Katona Klári vagy amilyen Cserháti Zsuzsa volt. Szerintem Rúzsa Magdi jó úton halad, hogy 30-40-50 év múlva ikon legyen, egy "élő legenda". Szerintetek még kiknek van erre esélye? Kikből nézitek ki?

2014. dec. 22. 21:05
 1/5 2011Jani19 ***** válasza:
89%
Először szeretném javítani az általad említett énekesnőket akikhez hasonlókat keresel. Katona Klári kb 20 évig, volt a pályán (ami az sem semmi) de a 90-es évek óta nem hallani róla, nem tudott fent maradni. Szegény Cserháti pályája sem volt töretlen, mivel kb feltűnése után 10 évvel eltűnt (akkori popipar vezetőjének köszönhetően) majd 16 év múlva ismét nagyközönség elé került, de ez sem tartott sokáig sajnos korai halála miatt. Így Ő sem sem egy jó példa arra hogy hosszú távon, hogy lehet sikeresen fent maradni. Kovács Kati és Koncz Zsuzsa már igen, Ők több mint 50 éve vannak a szakmában, mindig nagyközönséget vonzott művészetük, és ezt a szakma és az állam is elismerte. Így kettőjükön kívül más könnyűzenei énekesnő nem kaptak meg, sem a legrangosabb zenei díjat (Liszt Ferenc-díjat), sem a legmagasabb állami kitüntetést (Kossuth-díjat). Máig magas szinten végzik munkájukat, arénákat és sportcsarnokokat töltenek meg, lemezeladásaik már több milliónál tartanak, több mint 100 magyar és külföldi lemezük jelent meg. (Ja és nem CD-vel járnak koncertezni, és nem keveredtek semmiféle botrányba.) Igen valóban, talán Rúzsa Magdi aki jó úton halad afelé, hogy még 30-40 év múlva is pályán legyen, művészetét mind a szakma, mind a magyar állam is elismerje.
2014. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy végig töretlen a karrierje, hanem pl Cserhátinak is hiába volt mélypont a zenei munkásságában, örök slágerei születtek, amiket pl. tehetségkutatókban is rendszeresen énekelnek. Az meg, hogy botrányaik nem voltak, az alap dolog. Szerintem aki minden másnap a bulvárlapok címoldalain van, sosem lesz ekkora sztár (mert, Koncz Zsuzsa és Kovács Kati sztárok, NEM celebek). Akit Rúzsa Magdin kívül én még kedvelek, az Janicsák Veca, mert nem a könnyű kis slágerekre megy rá, hanem olyan zenét csinál, ami a "szívéből jön", még ha az nem is populáris tucatzene, ami ma menő. Meg nem megy el profi zeneszerzőkhöz, dalszövegírókhoz, hanem minél több dalát saját maga írja, amibe szerintem akár bele is jöhet idővel, és így sokkal hitelesebbek lesznek a dalai. És szerintem az is jó jel, hogy Sztevanovity Dusán írt neki dalszöveget (Szenvedély), illetve, hogy Ákos felkérte duettezni. Ő még nagyon a pályája elején van (sokkal inkább az elején, mint Magdi), de szurkolok neki, hogy minél sikeresebb legyen és ne botrányokkal. :)
2014. dec. 22. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Rúzsa Magdi.


Illetve Keresztes Ildikót tudtam még anno elképzelni erre a posztra (bár ő sokkal-sokkal korábban tűnt fel, mint Rúzsa Magdi), de valahol ő nagyon elveszett félúton... sajnos.

2015. febr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Ma már más idők vannak, nem szabad az 50 évvel ezelőtt kezdettekkel összehasonlítani. Aki 50 éve kezdett, az egyúttal műfajt is teremtett, tehát akkor volt újdonság a beat-, pop- és rockzene Magyarországon. Akkor teljesen más volt ezzel befutni, mint ma, amikor minden nap is akár befuthat valaki, mert feltesz magáról egy videót a netre, ami, ha nagyon tehetséges, mindenkihez eljuthat.
2015. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magdi, egyértelmű. Nem az az énekelni nem tudás miatt agyon autotuneolt, jellegtelenül középen lötyögő hangzású /mert nem változik a hangszín, hangmagasság, dallamsebesség-ritmus-tempó, nincs térérzet stb, ellenpélda : 80-as évek jobb zenéi pl italo-k/ semmitmomndó dalszövegű zenék! Magdi hallhatott eleget jókat, Yugoslav minimal wave / synth fanként remélem egyszer olyasmit is ír(nak neki). Amúgy gyerekkorában verseket szavalt mert szerette őket, ez is érződik Magdi előadásmódján, mármint pozitívan.
2023. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!