Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjem el a gitározást?

Hogyan kezdjem el a gitározást?

Figyelt kérdés

valaki tudna nekem segíteni? be szeretnék íratkozni zeneiskolába, csak szeretnék egy két tanácsot. hogy ott például lehet gitárt kölcsönözni? mert talán először nem venni kellene, na persze ha kell akkor veszek, csak... és persze,hogy mindenképpen akkusztikus gitárral érdemes kezdeni, vagy mi a különbség az elektromos és az előbb említett fajta közül? az alapoktól kell kezdenem, mert a kottához sem értek, és nagyon szépen megköszönném ha valaki írna nekem egy két jótanácsot, ismertetőt... :)

köszönöm.

15/l


2010. febr. 6. 12:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
vedd a kezedbe a gitárt
2010. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 MolotovPunk ***** válasza:
Ne kölcsönözz,az nem éri meg.Vegyél inkább.Akusztikus gitárral jó a kezdés,de fém húrosat vegyél.Nylon húros szerintem gagyi.Én fél éve vettem fém húrosat,de jól szól.30 ezer volt szóval próbáltam márkásat venni.És tényleg frankón szól.Azon tanulgatok.
2010. febr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Gagyi a nylonhúros? Te meg gyökér vagy:)

Nem gagyi, csak az inkább a klasszikus zenéhez való. Bár, aki 3akkordos alvin számokon nőtt fel, annak lehet hogy a komolyzene is gagyi

2010. febr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Az akusztikus gitárnak vastagabb a szára, nehezebb rajta játszani." XD XD & ROTFL


Szára a pipának, meg a gatyának, van, bakker! A gitárnak nyaka.


Másik okos: A nylonhúros gitár a klasszikus gitár. Teljesen különbözik a fémhúros akusztikus gitártól. Általában szélesebb a fogólapja, és nem szabad rá fémhúrt tenni, mert nem arra van tervezve, és a nem megfelelő feszítés torzíthatja a nyakat. Ugyanez érvényes a fémhúrosra is. A nylonhúr nem ad elegendő feszítést. A fémhúros akusztikus gitárt western-gitároknak is szokták nevezni. Általában nagyobb a testük a klasszikusnál, a fogólapnak enyhe rádiusza van, míg a klasszikus gitárnak nincs.


Az elektromos gitár nyakán játszani kényelmi szempontból a legkönnyebb. Keskeny és lapos nyak, enyhe fogólap-rádiusszal. Mind másra való, egyik sem előbbvaló a másiknál.

2010. júl. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Waff ***** válasza:

10-es válaszolónak:mi az a "szólógitár"????????????

(én eddig úgy tudtam hogy az zenekarban egy "poszt"...értsd:ritmusgitár,szólógitár...de mind a kettő ugyanolyan gitár,csak az egyiken szólózik is az egyiuk gitáros,a másikon meg a ritmus-kiséret van játszva....)

2016. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!