Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Próbatermi zenebonát hogy...

Próbatermi zenebonát hogy tudok normális minőségben, telefonnal rögzíteni?

Figyelt kérdés
Van valami trükk, hogy pl. betekerem a telefont szivacsba vagy valamibe, hogy ne csak zúgás meg sistergés hallatszódjon a zenéből? Nyilván nem studió minőségre gondolok, csak hogy vissza tudjuk hallgatni a bénázásunkat.

2015. jan. 22. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
dobd bele a telót egy pohár meleg sós vízbe, próbáld úgy
2015. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam, de nem az igazi. Ecetes vízben mintha kicsivel jobb lett volna.
2015. jan. 22. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:
:)
2015. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Vannak ilyesmire pl a Zoomnak egész okos eszközei, talán Mobil Recorder néven.

2015. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézegettem, költeni egyelőre nem akartam ilyesmire (legalábbis most, ennyit).


Találtam egy appot, amivel lehet állítani a teló mikrofonján, kipróbálom, hátha ér valamit.

2015. jan. 22. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:
A másik lehetőséged az, hogy letompítod a mikrofont, például szivaccsal a telefon mikrofonját, aztán kiEQ-zod, kicsit zajos lesz, de legalább nem vezérli túl felvételkor.
2015. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olcsó headsetek mikrofonjai néha egész érzéketlenek tudnak lenni, főleg mélyekre, de attól még egész simának tűnő hangképet adnak. Ki kell fogni, de tényleg valami hiperkínai csoda kellene, és még akkor is lehet, hogy kell trükközni, meg lehet, hogy pont rohadtnagy mélyek jönnek... Nem egzakt tudomány... :) A lecsomagolással az a baj, hogy valószínűleg ott is csak a mélyek mennek át, és még mindig túl hangosan.


Talán még lehet játszani az olcsó headsettel úgy, hogy szétkapja valami elektrozseni és sorbaköt egy potis feszültségosztót a mikrofonnal, nyilván megohm nagyságrendben mozogva. Így lehetne szabályozni az érzékenységét szegénynek. :)

2015. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!