Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igazságos az, hogy az Eurovízi...

Igazságos az, hogy az Eurovíziós Dalfesztiválon öt nagy ország produkciója alapból a döntőbe jut?

Figyelt kérdés

Ezek: Nagy Britannia, Franciaország, Németország, Spanyolország, Olaszország


Az EU alapító tagállamai a következők.:

Belgium, Franciaország, Hollandia, Luxemburg, Németország, Olaszország



2015. márc. 2. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazságos, de ez van. Ők pénzelik a műsort, ez van, el kell fogadni. Ha mi is beszállnánk pár millával mi is automatikusan bekerülnénk...
2015. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Igazságos, mert Ők pénzelik a műsort, + a felsoroltak közül többen is EU alapítók... És a lényeg, hogy belőlük jön a nagy nézettség, ha már az elején kiesnének, akkor csak igen kevesen néznék a döntőt.
2015. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem igazságos.

1.) Akik az EU alapítással magyarázzák, azoknak.:

Nagy Britannia, Spanyolország nem is EU alapító tag, mégis egyenes ágon a döntőben van.

Továbbá Belgium, Hollandia és Luxemburg pedig EU alapító tagok, akkor ők miért nem egyenes ágon döntősök?

2.) Ez hivatalosan egy verseny, ha verseny, akkor mindenkinek egyforma eséllyel kellene indulnia, különben már nem teljesül az EU-ban olyannyira hangoztatott és védett esélyegyenlőség!


(Gondoljatok a Forma 1-re (hogy szintén egy nagyon elüzletiesedett példát hozzak), amit szintén a nagy autógyárak tartanak fent, nem a kis csapatok. Mi történne, ha pl. ott kijelentenék, hogy a nagy csapatok versenyzői egyenes ágon felállhatnak a rajtrács első tíz helyére?)

2015. márc. 4. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem veszi annyira komolyan ezt a versenyt, hogy zavarja ez a rendszer. Ők adják a legtöbb pénzt, a legnagyobb nézettséget, lehet, hogy a szervezésben is övék a legnagyobb szerep, ezt nem tudom, de mindegy is. De az EU-hoz tényleg nincs köze EU=/=Európa.
2015. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, EU-t '93-ban alapították, Eurovízió pedig asszem az 50-es évektől van. DE, az elején még tudtommal csak max 7-8 ország vett részt, és akkor még nem volt ilyen megkülönböztetés.

Olyan információt találtam a neten, hogy 2000-ben lettek drasztikusan megváltoztatva a szabályok, csak annyit mondtak azért, mert egyre többen vesznek részt...

Arra hogy miért ez a 4 (majd később 5) ország kerül be automatikusan arra 3 különböző nyelvű wiki oldalt is megnéztem és mindenhol mást írtak...a magyaron ez a tipikus pénzes dolog volt, de az angol nyelvűn pl azzal indokolták hogy "ők már sokszor nyertek és ezért"...


Engem személy szerint jobban kiakaszt, hogy az idén Ausztrália is részt vesz, mint automatikus bekerülő. Hogy verseny keretein belül vagy csak úgy azt nem tudom, de mivel nem mint "meghívott" került be így valószínűleg Ők is versenyeznek...ennek is pénz szaga van...

2015. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem igazságos. Lehet benne valami, hogy pénzelik az egészet, de ennyi erővel azok lehetnének a nagy 5-ben akik a legtöbbször nyertek (Írország 7-szer, Svédország, Anglia, Franciaország, Luxemburg 5-ször, Hollandia 4-szer). De ahogyan látom bármilyen módon próbálkoznak, nem igazán jön össze nekik a top 3, szóval nem csak te gondolod azt, hogy ez igazságtalan.
2015. márc. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!