Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A nőknek ez jobban megy?

FFDP kérdése:

A nőknek ez jobban megy?

Figyelt kérdés
Tanultuk bioszból, hogy a férfiak ÁLTALÁBAN jobban tudnak egy dologra koncentrálni, mik a nők jobban tudják megosztani a figyelmüket, szóval akkor egy nő jobban tud például egyszerre gitározni és énekelni meg ilyenek? Elméletben.... vagy ennek most semmi köze ahhoz? Azért csak van :D
2010. febr. 15. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az általánosításokkal. Nem arról van szó, hogy a nőknek ez megy jobban, a férfiaknak meg az. Van "nőies" agy, meg "férfias" agy, de mindkettő előfordulhat férfiaknál és nőknél egyaránt.


Azt mondják, hogy a nők nem tudnak térképet olvasni, és pocsékul tájékozódnak. Ennek ellenkezőjére itt vagyok példának én: nő létemre kiválóan kiismerem magam a térképen, és anélkül is tudok tájékozódni, hogy állandóan azt lesném. Viszont szeretek egyszerre csak egy dologra figyelni. Ez nem azt jelenti, hogy ne lennék képes több dologra figyelni, ha életbevágóanfontos, de azt szeretem, ha teljesen odakoncentrálhatok arra az egy dologra, amit éppen csinálok.


Férjem pont az ellentéte: nem tud tájékozódni, pocsékul vezet, szétszórt, kapkod mindenfelé, de mindent félbehagy.


Szóval szerintem ez az állítás igencsak sarkít.

2010. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Direkt írtam, hogy általában, hiszen általában a férfiaknak férfi agyuk van, a nőknek meg női.
2010. febr. 15. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából senkinél sincs úgy, hogy egyszerre több mindenre tud odafigyelni, csak egyszerűen valaki gyorsabban tud váltani a terítéken lévő feladatok között.


Amúgy én nagyon hamar megtanultam zongorázni, és a gitározás-énekléssel sem volt soha problémám, mert az agyam bal féltekéjét ugyanolyan jól használom, mint a jobbat. (Tehát tulajdonképpen olyan, mintha nőként és férfiként is tudnék gondolkodni.)


Szóval a lényeg az, hogy nem elég, ha az ember nő. A nők és a férfiak is ugyanúgy az egyik féltekét hazsnálják inkább. Ahhoz, hogy ilyesmiben könnyebben érj el profi szintet viszont mindkettőt jól ki kell hazsnálnod. Ez pedig férfiaknál pont, hogy gyakoribb. (Bár nem számottevően...)

2010. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, meggyőztél :D
2010. febr. 15. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!