Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szidjátok MR. Bustát...

Miért szidjátok MR. Bustát ennyire? (Itt a rockerekre gondolok)

Figyelt kérdés

Általában az az indok hogy trágár. De ez már csak azért sem állja meg a helyét mert a rockzenékben is vannak elég gyakran trágár elemem. Pl Tankcsabda: Mi a f@ sz van?

Idézek is:

"Magyarország mi a f@ sz van veled mondd csak?

Beteg vagy vedd észre felment a lázad

Semmi okom nincs rá hogy pezsgőt bontsak

Mer' amit látok meg amit hallok az gyalázat"

Ez minden csak nem hazaszerető dal! Mielőtt mondaná valaki.


A másik ok meg az szokott lenni hogy nincs mondanivalója.

Ez max az RTM számok 10%-ra igaz valamennyire, de ugyanúgy van rengeteg rockszám aminek szintén nincs.

Amúgy halgassátok meg MR. Busta: amíg csak élek c. dalt.

Arra aztán végképp ne mondjátok hogy semmit nem mond.


Szóval egy értelmes Busta ellenes rocker le tudná írni miért útálja ennyire?


2015. márc. 16. 17:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És kérlek ne a Justin Biebert meg hasonlókat imádó tinik írjanak, nem tőlük kérdezem!
2015. márc. 16. 17:31
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

szal megpróbálok kielégítő választ adni a kérdésedre, amit a leírásban nagyjából meg is válaszoltad magadnak...kiegészíteném 1 pict. két különböző kultúra és más a befogadási szint. a rockereket hoztad fel, ezért az a rocker aki meghallgatta egyből feltűnik neki az (és a stílustól független értelmes embernek is), hogy amiről énekel az nem több a megmondó,kisebbségi komplexusokban szenvedő ember világáról...ez van. meg is látszik, hogy tucatnyi zenét és klippet ad ki rövid időn belül és minőség meg alig van. csak csont hús nélkül. marketing szempontjából is gyengusz, mert szinte csak RTM párti hallgatja őt. abból pont elég neki, megveszik a lemezeit és eljárnak a fellépéseire. pont...


hogy mi a helyzet a rockzenében. ne hasonlítsd a bustát a tankcsapdához. még példának se hozd fel! Lukács Laci filozófiája értelmesebb a bustáénál. nem tudom, mennyire hallgatod a TCS-t, de ne 1 odamondogatós szövegét hozd fel ide és hasonlítsd össze a busta munkásságával. és itt jön a skála, amin az előadók mozognak. a bustáé nem valami széles.előadóként ezt tudnia kellene. itt-ott kitesz valami tőle nem megszokottat,de nem tud újítani. ez is egy gyenge pont.

a TCS újított és látod még 25 év után is egyik legjobb zenekar. ezen is érdemes elgondolkodni. kíváncsi vagyok hol lesz 1 busta 25 év után, azzal amit épp csinál.


rem kielégítő volt válaszom. megjegyzem én a hip-hop, rock és metál vonalon mozgok. ezért vágom mi a minőséges rock/metál és hip-hop zene.


na csá!

2015. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A hozzászólásod legalább 4 pontjába bele tudnák kötni, de nem fogok, mert a hsz-ed után tudom hogy nem ismered az RTM-et.

És igen, erre voltam kíváncsi. Miért szidják a rockerek? Mert nem ismerik. Nem is gondoltam volna hogy ilyen egyszerű a válasz.


(Amúgy Busta már több mint 17 éve a zeneiparban van, ha így halad bőven meg lesz a 25)


Illetve egy dolgot szeretnék neked megjegyezni. Olvasd el a hsz-ed újra. Az egészből az jön le hogy "Busta rossz, esélyt sem adunk neki, rock az jó, pont, kész"

Persze ez társul az ismeretek hiányával.

2015. márc. 16. 18:26
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
hmmm... én a busta mostani szólókarrierjét vettem alapul, nem a kamikazésat.. abban nem volt rossz sztem. sokat hallgattam az Isten hozott... trekket. de most számomra igénytelen amit csinál.
2015. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Kezdjük ott, hogy Busta -t a rap hallgatók rtm kívüli részének a 99% -a szidja, ezek után nem tudom miért kell fennakadni a rockereken.


Nem is a káromkodással van a baj, hanem az a töménytelen undorító rímtelen mocsok amit kihány magából.

Nagyjából 10-1 számonként ad ki 1 olyan ami értékelhető, és nem ilyen imidzs dal vagy mi, de általában ezeknek a számoknak is az 50% k**va nagy közhely, mármint a téma, a szöveg meg olyan gyenge, hogy az 1-2 éve rappelő Gotti jobb szövegeket rak össze, Busta meg több, mint 2 évtizede tolja...


A másik meg a hallgatósága. 95% ban kb. divathallgatók, pávák, 50 kilós keménygyerekek, f#sz g#ci, rtm életérzés 12 évesen, írástudatlanság, érvelés teljes hiánya, k**va anyázás stb.

Undorító egyszerűen. Gyomorforgatóan hatalmas tudatlanság megy az rtm hallgatóknál, 2-3 hozzászólás olvasása után el megy az ember életkedve is, kb. ezt csinálja a sok okos.


Aztán ott van a Dopeman, Paja G, Escobar os sztori, ahogy facebook on gengszterkedik Bukta élőben meg már az utcára is fél kimenni és a tek nek kell bevédeni stb. Ekkora utolsó férget.

Nem bírják Razoék is hangoztatni, hogy ha facebook on meg a mikrofon mögött ilyen "nagy" gyerek, akkor élőben is legyen az... jah hát neeeem, hisz aki nem tud rappelni az bokszolni akar, de 3 éve még ő volt a nagy bokszos, pl. Fankadeli ellenében.

Kész vicc az ember, de komolyan, egyik szavával a másikat üti.


Aztán ugye el kell hinni, hogy 20. szor is őt árulják el, sok sok ember után, már kitudja hányadik gyerekkori barátja árulja el stb. persze nagyon hihető, egy össze vissza fröcsögő embertől.

Pláne, hogy ő patkányozik össze vissza, míg a másik értelmes emberi lényként kommunikál XD

2015. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Meg az kimaradt, hogy tudja, hogy a hallgatósága hatalmas része 16 körül jár, és akkor "neveli" őket a csajozós nótákkal, megeszik a g#cimet nótákkal, állj fel b#zmeg nótákkal, mikor a kékek védik stb.


Na meg annyi esze van, hogy sittes b#rmoknak szóljon be nagy pofával, akik ilyen késelési ügyekbe keverednek, legalább 3-4 szer ültek stb. de utána persze be kell védetnie a seggét nagyba, és akkor ő a f#sza gyerek.

Hát hogy lehet egy ilyen végtelenül igénytelen, ostoba embert tisztelni?

Na meg leoltja a Kezdetet is egyik interjúba, hogy füvesek, de 1 mondatában 4 b#zmeg volt átlagba.

Ahhoz képest, hogy ők füves k*cs*gök, olyan szövegeekt írnak, hogy mindenki lemegy hídba, versekről, slam poetrykről nem is beszélve, de ő meg 2 értelmes mondatot nem tu megfogalmazni, anélkül, hogy ne káromkodjon min. 5 ször és ne üsse le egyik mondattal a másikat.

És akkor még sok dolgot fel lehetne ám ide hozni, de sokszor ki lett ez tárgyalva itt gyakorin, több 100 hozzászólásba.

Meg ugye ő nem gengszter, miután a valódi utcagyerekek és csibészek bejöttek a rapbe (Wanted, Escobar, Gotti, MRW, bár MRW már régóta stb.)

De előtte azért még is csak nagy gengszter volt, 2002 ben még olyan is elhangzott, hogy a nevem gengszter ezen a környéken...

2015. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá még ő bátran szidja más anyját, de ő végigsértődik, ha ez fordítva történik.

Aztán ki van akadva a Buktázáson, mert őt Busta nak hívják, de ő Rhino -t folyamatosan Rhingyózza...

Úgy gondolom nem kell tovább sorolni az indokokat.

2015. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Na oké, ez már megérthetőbb volt mint az első hozzászóló.

Csak szerintem te nem rocker vagy, hanem Wanted-es vagy ilyesmi, meg azért kicsit átmentél abba a sztoriba amit én csak úgy nevezek hogy "rapháború"

(Amúgy Busta ellen is vannak ilyen történetek, mármint amiket Razoék csinálnak, de ebbe ne menjünk bele! Fölös vita lenne:D)

2015. márc. 16. 20:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Igaz nem vagyok rocker, de amilyen butítást végez Busta minden tekintetben, és amennyit hazudik össze vissza, egyszerűen nem lehet elmenni mellette.

Igaz hallgatok Wantedet, de azért annyira nem. Ők legalább bevallják, hogy szar emberek és mit tettek, és hogy ez nem jó, és a kamu ellen vannak.


De azért az nagyon durva volt, mikor a kemény kopasz kitetovált, évtizedekig csak keménykedő Miszter Busta, teljesen össze vissza szarta magát az akkor még totál noname Paja G től és Escobar seggébe bújt, aztán mikor Razoék felhívták még korábban hebegett habogott, meg hazudott össze vissza :D Hát egyszerűen brutál volt, pillanatok alatt széthullott az a kép amit brutálisan sok képmutatással és feszítéssel felépített, aztán a kiöregedett bohóc Dopeman is kiugrott a pöcegödörből majd jól körberöhögte, kihívta bokszolni ringbe, ahova Busta nak esze ágába sem volt bemenni, mert már így is, bunyó nélkül is ő lett a Mr. Wamzer, akár ő hívta a zsarukat akár nem, mert valaki hívta őket az tény.

Igaz még így is rengeteg agymosott habzószájú tini maradt mögötte, de hát ők bármit megesznek amit Busta eléjük rak, szóval nem kár értük már, majd felnőnek és megvilágosodnak reméljük.


Most aki tisztában van Busta val valamilyen szinten, az biztos, hogy ezek közül utálja valamiért, akár rocker akár nem.

De én egyébként sem gondolom, hogy túl sok rocker lenne aki utálja, egyszerűen csak túl sok ember utálja, mindentől függetlenül, aki találkozott már a zenéjével.

2015. márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szerintem egyáltalán nem gáz hogy nem verette meg magát, én se tettem volna meg. Akkor most biztos énis egy besza ri k.. vagyok, nem? :D

Itt már szerintem az a gond hogy túl sokan kinézték maguknak, ezért hívták ki verekedni, de egy valamit elfelejtünk. Busta nem gengszter, nem is boxoló, hanem rapper. Csak szókimondó, de sose mondta magát gengszternek.

2015. márc. 16. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!