Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitáromon vintage tremolónak...

Gitáromon vintage tremolónak lötyög a karja. Ötlet?

Figyelt kérdés
Vettem egy olcsó (20KFt), de új Fantander névre hallgató stratocastert itthonra gyakorlásra, betekertem a tremoló kart, kicsit túlhúztam, szerettem volna, ha nem lenne útba, így legalább simán oda tudok nyúlni érte mikor kell, viszont most meg lötyög előre-hátra a kar a húrlábban, és nehéz vele precízen dolgozni. Ötlet, azon kívül, hogy dobjam ki, és vegyek 55K-ért schaller satus tremolót (mert már kaptam ilyen tippet)? Olcsón szeretném megúszni, nem véletlen vettem a legolcsóbb gitárt

2015. márc. 24. 00:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

egy 20k gitárnál az is csoda hogy egyben van még az egész...

valszeg a silány alkatrészek miatt máris elmaródott a menet és kész.

Ha meg is lehetne javíttatni akkor se lenne érdemes pénzt költeni rá...

Szóval inkább vegyél egy rendes gitárt, 40-50kért használtan már lehet otthoni zenélésre alkalmas gitárt venni.

2015. márc. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
40-50?! na ne röhögtess. meg amúgy menj a francba. attól, hogy 20K, nem kell szétesnie 3 hónap alatt.
2015. márc. 24. 00:55
 3/21 A kérdező kommentje:
amúgy nem hinném, hogy teljesen elmaródott volna, mert akkor bent sem maradna a kar. kiesne a p*csába, és egyáltalán nem lehetne meghúzni. csak ugye alumínium.. amit ugye nem tudtam míg le nem kaptam a hátlapot és néztem meg.
2015. márc. 24. 00:57
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen okos vagy, akkor minek itt kérdezősködsz, miért nem csinálod meg?
2015. márc. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Egy ilyen tremoló 7 dollárért kapható az ebayen. Vegyél egyet és cseréld ki, bár ugyanilyen szar lesz.

Szerintem milyen minőség lehet egy 2000 Ft-os kínai hulladék?

Túlhúztad és a menet nyilvánvalóan károsodott, eredetileg is pocsék tűréssel készült, most meg már még jobban ki van kopva.

Vagy mi a francért lötyögne, hmm?


Maximum annyit lehet, hogy fogsz egy darab szigszalagot, esetleg vízvezetékszerelésnél használatos teflonszalagot, betekered a menetet vele és megpróbálod úgy belecsavarni, bár az is csak egy darabig fogja meg, ha nem sokat mozgatod.

2015. márc. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Azért kérdezősködök, mert bár a problémát diagnosztizáltam, hátha valaki jobbat tud kitalálni, mint én. Ha vásárlásra kerülne sor, lenne 1 kérdésem:


van ez a sima, ami van nekem is:

[link]


meg van ez a nagyon gagyi floyd rose copy:

[link]


melyik lenne tartósabb, mondjuk úgy minden szempontból? vágom, hogy nagyon rossz az a floyd rose, de ha a vintage meg annál is rosszabb, akkor mégiscsak a floydot veszem meg. Szóval? A választ előre is köszi

2015. márc. 24. 02:54
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem kompatíbilisek.

A Floydhoz ki kell marni a testet és a csavarhelyek se stimmelnek. Minek akarsz egy gagyi gitárba egy gagyi Floydot, amit ráadásul csak egy csomó munkával tudsz belerakni? Ez amúgy még csak nem is licenszelt Floyd, csak egy vélhetően brutálisan ócska másolat.

Szerinted ha egy jóval egyszerűbb vintage tremoló nagyjából ugyanennyibe kerül és a Floyd jóval bonyolultabb, mennyire lenne jobb a Floyd?

Csak próbálj már meg józan ésszel gondolkodni. You get what you pay for.

2015. márc. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ne várj semmit egy 20k-s noname gitártól!! Főleg a tremolójától...
2015. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
11%
Te csak ilyen hulladékokat szeretsz vásárolni?
2015. márc. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Egy 20 ezer forintos gitárnak kb 5 ezer forint a teljes anyagköltsége.

Vicc.

Egy normális gitáron egyetlen alkatrész többe kerül ennél, nem hogy az egész gitár...

2015. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!