Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitáromon vintage tremolónak...

Gitáromon vintage tremolónak lötyög a karja. Ötlet?

Figyelt kérdés
Vettem egy olcsó (20KFt), de új Fantander névre hallgató stratocastert itthonra gyakorlásra, betekertem a tremoló kart, kicsit túlhúztam, szerettem volna, ha nem lenne útba, így legalább simán oda tudok nyúlni érte mikor kell, viszont most meg lötyög előre-hátra a kar a húrlábban, és nehéz vele precízen dolgozni. Ötlet, azon kívül, hogy dobjam ki, és vegyek 55K-ért schaller satus tremolót (mert már kaptam ilyen tippet)? Olcsón szeretném megúszni, nem véletlen vettem a legolcsóbb gitárt

2015. márc. 24. 00:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ilyen árban nem szabad tremolós gitárt venni.. pont azért amit leírtál.. Egy középkategóriás tremolós híd többe kerül mint az egész gitárod.. és nem csak az a baj h ilyen árban könnyedén elromlik (mint ahogy a tiéddel is történt) hanem valszeg a húrok is könnyedén elhangolódnak...

Másik dolog, hogy sok "profi" alig használja ki a tremolót, hát még egy kezdő... pl. nem valószinű hogy ilyenkor már nagyon jól mennének a pinch harmonic-ok, tehát még csak divebombokra sem tudod használni, így tényleg nincs értelme... arról meg már nem is beszélve, hogy így a hangolásod és lényegében stabil.. mivel nem tudod 1 perc alatt áthangolni... ami sokszor jól jönne, pl egy drop D számot akarsz eljátszani, fix hidas gitáron 1 mozdulattal áthangolnád, tremolóson meg szinte az egész gitárt át kell állítani...


Nem tudom mennyire lehetséges, de ha lehet akkor fix hidat szerelj a gitárodba... ha az nem lehetséges, akkor próbáld olcsón kicseréltetni, aztán add el és vegyél egy fix hidasat... ami még olcsóbb is valamennyivel, tehát annál jobb minőségű lesz a gitár többi alkatrésze.

A tremolós gitárt meg majd vegyél akkor már tolod 1-2 éve, és van pénzed egy rendesebb gitárra.. most még amúgy is rengeteg trükköt tanulhatsz meg a gitáron, tehát a tremoló tényleg csak útban lenne

2015. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a VÁLASZOKAT, és a TANÁCSOKAT!

Mondjuk igaz, a csavarok tényleg biztos nem stimmelnének, mert ez 6 csavaros, a floyd meg 2 :D akkor már nem jó, túl sok időt meg nem akarok elcseszni átalakításra.

Lehet amúgy, hogy akkor hagyom a francba a tremolót, és ráfeszítem a testre, tadaa kész a fix húrláb.


Továbbá megemlíteném a többieknek, hogy ez Magyarország, és egyelőre nem tervezek semmilyen bevételt a dologból, ahogy előtte sem terveztem, így nem fogok 40-50K-t költeni gitárra, mert az SOK. ÉS KÉSZ! Nem fogok olyan hülyékkel vitatkozni, akik szerint jó befektetés az, ami az én esetemben valójában nem az. Baromkodásra, kísérletezgetésre, unaloműzésre bőven elég ez a gitár is, nincs szükség színpadra vihető minőségre. Majd ha odáig jutok, veszek másik gitárt, de addig sok víz kell lefolyjon a Dunán.

2015. márc. 24. 17:59
 13/21 A kérdező kommentje:
#10: Egy eredeti Fender Stratocaster anyagköltsége sem lépi át az árának 10-15%-át, ami az árát adja az a precíz kidolgozás, és az, hogy ELLENŐRZIK. Ezt a kínai szart nem. Szóval konkrétan ennyit az anyagköltségről. (hogy egy másik plédával is éljek, a mai legmodernebb i7-es processzorban kb 2x akkora a szilícium chip, mint egy 10 évvel régebbiben, mégis kicsit más az ára.. lehet gondolkodni, nem az anyagköltség a minden)
2015. márc. 24. 18:06
 14/21 A kérdező kommentje:
(hehe, most veszem észre, hogy annak a floydnak MÉG A MINTA KÉPEN IS törött az egyik satuja, föntről 2. kép bal oldalt :D)
2015. márc. 24. 18:14
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem csak a kidolgozásban és az ellenőrzésben tér el egy drágább az olcsóbtól, hanem az anyagok minőségében is, és nem csak az elektronikában, hanem a fa anyag minőségében, az ilyen olcsó gitárokon akármilyen tüzifát felhasználnak, míg a drágábbakon válgotatott faanyagot használnak.

Senki se fog kényszeríteni hogy drága hangszer vegyél, de azért azt hozzátenném hogy a gitározás magában egy "olcsó" hobbi, hiszen max pár ezer euró amit elkötesz rá az évek során, és az szinte semmi ha összehasonlítsuk pl azokkal akik autóbolondok és milliókat költenek autójukra..

Amúgy ha már a pénzkeresésről beszéltél, egy rendesebb gitár nem 50k-nál kezdődik, inkább úgy 300k-nál, 50-nél max egy normálisabb kezdő gitárról beszélhetünk.

2015. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem mondtál sok új infót, de én sem mondtam, hogy ugyanaz az anyag. Míg egy eredeti floyd edzett acél, a szar kínai alumínium és puha rozsdamentes acél. Erre abból is rájöhettél volna, hogy egy Fender árának 15%-a nem 5K. (kicsit több, ergo elismertem, hogy az drágább anyagból van). DE akkor sem csak az anyag árán múlik. pl: kínai meg sem tudná munkálni az edzett acélt. Erről nem folytatok több vitát
2015. márc. 25. 16:24
 17/21 anonim ***** válasza:
Spiater az inkább...
2015. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
AHAAA... szóval az "Alloy" azt takarja :D valszeg abból van a sustainer blokk aminek a menete elnyalódott ebben a szarban.. :D
2015. márc. 26. 01:21
 19/21 A kérdező kommentje:
am tök jó a szigszalag, bár 1 menetet belőle alig akart beengedni a cucc, de most már nem lötyög annyira, csak fele annyira :D
2015. márc. 26. 01:23
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tőke az olcsóbb kiviteleken általában spiáter.
2015. márc. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!