Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért populárisak mostanság...

Miért populárisak mostanság Magyarországon az alternatív zenekarok (30y, Kiscsillag, Kispál és a Borz)?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 18:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"És a Korog miben alkot újat?"


Zenei megoldások tekintetében. Skálák hazsnálata, újszerű akkordmenetek. Ezt nyilván inkább az hallja, aki valamelyest ért a zenéhez, de szeritnem az is elég, ha szeret odafigyelni arra, amit hallgat... Meg egyébként sokaknak már az is elég az ilyne zene élvezetéhez, hogy nem sokán tudnák alapvetően eljátszani/elénekelni ezeket a témákat. Ami szerintem is szép dolog.

2010. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy egyetértek az előző válaszolóval, hogy aki igazán jól bánik a szavakkal, az megdöbbentő egyszerűséggel képesl eírni óriási dolgokat. Az alter cuccokra pont az ellenkezője a jellemző.
2010. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Én ezeket IS hallgatom, mert tényleg jó és elgondolkodtató szövegeik vannak. Melankólikus estéken nagyon jó kicsit elvont zenét hallgatni, főleg miután két percig bírtad nézni a hugoddal a viva tévét.

És nem hiszem, hogy ez a populáris, mű divatzene kategóriába tartozna. Persze vannak, akik csak hallgatják és fingjuk sincs, miről szól, de ezek valóban értelmes zenék. Nem mint pl a groovehouse és hasonlók.

17L

2010. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kedves 17/L, én nem foglak "levtitatni" a nézőpontodról, nyilván zeneileg tetszik, azért is hallgatod. Idéznék egy alter dalszöveget, légyszíves vagy te, vagy valaki más próbálja nekem elmagyarázni hogy miről szól! Én nem tudok rájönni, pedig egy történelem diplomával (nem dicsekvséből csak miheztartás végett!) a kezemben nem gondolom hogy annyira buta lennék.


[link]


(Zárójelben, nekem itt kezdődik az értelmes zeneszöveg és ez még csak a nagyon alap: [link]

2010. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Jaj. Most butának nézel. Nem ez volt a célom. A 30Y szövegeiknek szerintem inkább csak hangulatuk van, konkrét értelmük nem nagyon.

Amit te linkeltél, az gyönyörű dalszöveg! Nagyon tetszik. A töridipolmádért nagyon tisztellek, remélem, majd egyszer nekem is lesz.:)

Megmutatnám neked a kedvenc dalszövegeimet én is, nem csak alter lesz benne.:)

[link] szerintem ez igenis szép és sokatmondó és elgondolkoztató.


[link] ez is egyik nagy kedvenvem. érdemes ezen is elgondolkozni.


[link] igen, Kárpátiát is hallgatok, mert még egy ilyen nagyképű és buta lány is odalehet a hazájáért... Ez legszebb dalszöveg, ami versként is megállná a helyét.


[link] A kevés dalok közül, amiken sírni tudok, az egyik ez.


[link] ghymes. Az egyik legkedvesebb zenekarom. Ebben a számban nagyon tetszik a szenvedély.


[link]


[link] ez is nagyon tetszik.


http://www.youtube.com/watch?v=zQMG2ubmu4E ezt hallgasd meg. Ne keresd az értelmet a sorokban, hunyd be a szemed és hallgasd. Érteni fogod. :)

2010. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Jaj. Most butának nézel"


Dehogy nézlek butának, főleg hogy egész értelmesen reagálsz :)

A linkeidet meg fogom nézni.

2010. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Kiváncsian várom a véleményedet. :)
2010. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

kicsit a kérdésre visszatérve : Miért?? populárisak? Felénk mindenki szerint a dnb a menő...

egyébként nekem a régebbi jó zenék szövegei tetszenek nagyon, egyik kedvencem a Led Zeppelin, amennyire lehetséges Jimmy Page-et utánozni, tudom a gitártémáikat is :)

2010. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Köszönöm. Kiváncsian várom a véleményedet. :)"


Írtam privátot, csak, hogy ne itt vegyük el a helyet a többi válasz elől!

2010. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
79%

Mi az, hogy mit lehet ezekben szeretni?

Ezt nem lehet megmagyarázni, ezt érezni kell!

Ha nem érzed, ne hallgasd...


A Kispál egy életérzés.

2010. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!