Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan oldják meg a hangosítás...

Hogyan oldják meg a hangosítást nagyobb koncerteken?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt, hogy hogy működik nagyobb zenekaroknál a hangosítás. Valaki le tudná írni pontosan, hogy hogy tudnak akkora teret betölteni, mekkora erősítők/hangfalak vannak, vagy hogy működik ez?


Vegyük pl.: Dj Ashbát a Guns 'N Roses-ból vagy James Rootot a SlipKnoT-ból.


Ugyebár meg van adva a felszerelésük, hogy mit használnak:

[link]


[link]


Ebből ők kezelik ugye a pedálokat. A többit pedig a hangtechnikusok, vagy hogy működik ez? Ezenkívül érdekelne, hogy van az erősítő, amit használnak, azokat még tovább bekötik egy nagyobb hangszóróba vagy hogy működik ez? Nem akarok több hülyeséget írni, valaki le tudná írni részletesen, de azért nagyjából érthetően, egy nem hozzáértő számára, hogy hogy néz ez ki a gyakorlatban?



2015. ápr. 14. 19:54
 1/2 anonim válasza:

Amennyit én láttam, használtam, tapasztaltam:

50 wattos erősítőktől több száz wattosig lehet látni színpadon, ezeket általában bemikrofonozzák, vagy kimenetről bekötik( ez ritka). Olyan is van, hogy a hangszert effektre rákötik és abból egyenesen a keverőbe, onnan meg nyilván a nagy hangfalakba. Ezekből több van, különféle magasságokban felszerelve, egymásra rakva stb.

A közönség ezekről hall mindent.


Amiket pedig a színpad elején lehet látni kis ládákat, a zenészek lába előtt, azok a monitorok, amik arra jók, hogy a zenészek visszahalják magukat+a többieket, mert a nagy hangfalak hátrafelé nem is nagyon sugároznak.

Ezekre a monitorokra egyébként mindenki személyre szabottan kérhet minden zenekari tag hangszeréből v. énekből, úgy ahogy neki tetszik.

2015. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 15. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!