Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy zenét megtanulnék...

Ha egy zenét megtanulnék akusztikus gitáron azt elektromoson is ugyanúgy eltudnám játszani?

Figyelt kérdés
Még most kezdek el gitározni és csak érdeklődöm. Azt is hallottam hogy akusztikus gitáron nehezebb játszani ez igaz? Utolsó kérdésem még az lenne,hogy Van Halen aint talk about love című számát mennyire nehéz eljátszani ?: D az lenne a végső célom.
2015. máj. 3. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy nem fog szólni.A tiszta dolgok nagy többségében jobban szólnak akusztikus gitáron.Torzítással teljesen más játszani,ami megszólal tisztán,pl egy teljes akkord,az torzítva kásás lesz,s nem olyan szép.Viszont akusztikuson sem szólal meg egy master of puppets ugyanúgy.


Nem nehezebb,attól függ.Tommy Emmanuel,vagy Sungha Jung szintjén nem egyszerű gitározni.De a flamenco sem egyszerű egy szinten.Elektromos gitáron sem feltétlenül egyszerű shredderré válni,vagy kiváló gitárossá.Sok év tanulása kell hozzá.

2015. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, el tudnád, elektromoson valóban könnyebb. Ha akusztikuson megtanultál játszani, már elektromoson is tudsz, egy-két speciális figurától (pl. palm muted) eltekintve.
2015. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen és sokkal élvezetesebbnek fog tűnni, de mindenképp javaslom az akusztikuson való gyakorlást. Elektromossal gyorsabban lehet sikerélményt elérni, de ezzel együtt gyorsabban el is száll magától az ember, és megfeledkezik az alapvető technikák begyakorlásáról, amit célszerűbb akusztikuson begyakorolni, mert sokkal jobban kijönnek a hibák. Ha ez a dal az álmod, akkor javaslom, hogy egy időre felejtsd el, és koncentrálj az alapokra. Csak így fogod elérni a kitűzött célt, ami egyébként még ezerszer fog változni a tanulmányaid alatt :-) Mert minél többet tudsz, annál magasabb mércét fogsz felállítani magadnak. Erre a kérdésre ugyanis nem lehet válaszolni, hogy ez a dal mennyire nehéz, vagy könnyű, nekem könnyű :-) Már!. Anno amikor elkezdtem gitározni, nekem a Metallica-Nothing else Matter volt az, amire azt mondtam, hogy Úr Isten ha ezt megtanulom akkor mekkora királylány leszek. Aztán a tanulás annyira elvitt, hogy azóta Carlos Santana-t is játszom, de a Metallica dalt azóta sem tudom :-) Pedig ma már kiráznám a kisujjamból, ha nekiállnék, csak közben elterelődtem.
2015. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszia válaszokat :) utolsó válaszoló nekem metallicatol a fade to black a kedvencem : DDDD
2015. máj. 20. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!