Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlanátok?

Milyen gitárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kb már 3 éve, hogy megvettem az első gitáromat, egy Cortez CL-16-t ami kizárólag arra a célra szolgált, hogy megtanuljak gitározni, mert előtte még életembe nem volt gitár a kezemben. Mostanra érzem úgy, hogy beérett egy új gitár, és már nem is vagyok képes hallgatni ennek a hangját, mert hát valljuk be, elég gagyi hangszer, de arra, hogy gyepáljam tökéletes volt.


Segítségre lenne szükségem, mert nem vagyok otthon hangszer témában, gitártanárom sem volt soha, tehát nincs, aki ajánlana hangszert. GYIK-en már utánaolvastam pár dolognak, de még mindig nem minden tiszta, csak az, hogy akusztikus, fémhúros gitárt szeretnék. Bőven elég a sima akusztikus, nem kell elektroak., mert nem tervezek fellépést, vagy ilyesmit és azok úgyis drágábbak. Eddig félig fém-, félig nylon húros gitárom volt, ha ez hasznos információ lehet, de most -mint már mondtam- mindenképpen fémhúrosat szeretnék.


Megköszönném, ha ajánlanátok márkákat, esetleg modelleket! Még nem igazán döntöttem el, hogy mennyit lenne érdemes rászánni, szóval tanácsokat arról is elfogadok...



2015. máj. 19. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Kéne egy árkategória. Nagyjából 30e körül kezdődnek a már ajánlható kezdőgitárok fémhúrosban.

Egyébként gyárilag nem nagyon van olyan, hogy félig fém, félig nylonhúros. Ami a tiéd, az teljesen nylonhúros, csak a vastagabb húrokon van egy fém tekercselés, de a belsejük nylon.

2015. máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megkéne adnod valami árkategóriát. Én szívesen segítek, de nem tudom, hogy a többszázezres vagy a pártízezres kategóriából mondjak..:)
2015. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Kb olyan 50000-t szánnék rá...

2015. máj. 19. 23:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben az árkategóriában a Cort gitárok a legjobbak! Nekem is van egy, bár az kicsit drágább volt, Tv-s felvételre is azt vittem, teljesen megállja a helyét és szép hangja van miksivel hangosítva is! A dobosunknak asszem ilyen 60k-s Cortja van, tényleg jó! Ajánlom, az Earth szériát és attól felfele.
2015. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Abban már lehet nézelődni. MIndenképpen tömör fedlapost érdemes már.

A Cort Earth széria például.

2015. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Olyan nincs hogy félig fém félig nylon huros egy gitár, a fémes hurok is nylonosak csak fémbe vannak tekerve !

Egyébként ha "megtanultál gitározni" akkor már lehet hogy el kéne donteni magadnak hogy milyet szeretnél !

Ilyen árba én is a Cortot ajánlom, de olyat vegyél ami neked szimpatikus és kényelmes !

2015. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!