Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha tudok zongorázni, meg...

Ha tudok zongorázni, meg tudok tanulni hegedülni?

Figyelt kérdés
10 éve zongorázok és elég jól, furulyán is játszok, magamtól tanultam meg. Szeretnék hegedülni is megtanulni, de az nyilván nehezebb, mint a furulya, bár sokan könnyebbnek mondják a zongoránál. Mit gondoltok, meg tudnék tanulni? 16 éves vagyok, mennyi időmbe telhet?

2015. máj. 23. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Tanár nélkül biztos nem
2015. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tanárral gondoltam, felvenném második hangszernek a zeneiskolában a zongora mellé.
2015. máj. 23. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan!


A hegedű biztos, hogy nagyon kifinomulttá teszi a hallásodat.


Ha tudsz jól zongorázni, akkor könnyen tanulsz meg orgonálni is.


Ha megtanulsz jól hegedülni, akkor jól tudsz majd játszani mélyhegedűn, esetleg csellón is.


Csak sajnos egyedül nem fogod tudni eljátszani a hegedű-zongora szonátákat :D


Aki 5-10 éves kora között kezd hegedülni, abból jó zenekari zenész, esetleg kamarazenész lehet.

A hegedülésben az első 5 év szerintem csak nyekergés, de túl kell esni rajta.

Ha jól emlékszem, akkor 22 éves korodig tanulhatsz a zeneiskolában, utána súlyos pénzeket kell fizetned.

2015. máj. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hegedülni kisgyerek korban szoktak elkezdeni, mert nagyon nehéz a technikája, és valóban, az első 5-6 évben nem szólal meg a hangszer (a trombita hasonlóan szívatós).

nem akarlak elkeseríteni, de ahhoz, hogy komoly hegedűs legyél, már túl idős vagy. a kezed már nem fogja tudni olyan könnyen megtanulni a bonyolult intonálást. persze valami isteni csoda közbeszólhat, de kétlem.

2015. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!