Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Srácok, lányok mennyire nehéz...

Srácok, lányok mennyire nehéz akusztikus gitár után átszokni és megtanulni bass-on játszani?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a basszus gitárok, külsőre és hangzásra is. Viszonylag egyszerűnek is tűnik rajtuk játszani mivel, míg az akusztikuson 6 húron, basszuson csak 4, vagy 5 húron kellene pörögni az ujjaknak. Mennyi időbe telne kb megtanulni, ha akusztikuson egy évet játszottam és a tanárom szerint nagyon gyorsan fejlődök? Napi 4-5 óra gyakorlás sem ritka nálam.

18/F Továbbá milyen kombót ajánlanátok 100K-íg?



2015. máj. 26. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Basszuson sokkal egyszerűbb elérni egy viszonylag elfogadható, vállalható szintet. Viszont ha mesterien akarod űzni, akkor szerintem az sokkal nehezebb, mint gitáron. Sokkal erősebben kell lefogni a húrokat, és a húrok általában távolabb is vannak egymástól, a slap bass technika meg szintén nehéz szerintem... nem tudom mennyi lenne átszokni. Ha tetszik, és inkább azon szeretnél játszani, akkor tök mindegy, nem?:) Vagy nem vagy benne biztos, hogy ezt szeretnéd?
2015. máj. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok már benne, a húrlefogással nincs problémám, fémhúros akusztikus gitáron E6 húron is viszonylag kényelmesen még lefogok 5 bund távot, és eléggé megedzőttek már az ujjaim (mint mondtam 1 éve minden nap legalább 3 óra hosszát gyakorlok heavy húrokon).
2015. máj. 26. 23:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem bele fogok vágni, a habozásom oka az hogy sima elektromos gitár is tetszik, annál inkább a blues szólók amiket el lehet játszani rajtuk, viszont profi szinten nem érzem úgy mindha mindkettőt tudnám bűvölni 3 órát ezen, 3 órát meg azon, mondhatni nincs időm rá. Ezért volt a kérdés hogy ez milyen nehéz, mert a másikról már van fogalmam, próbáltam is, mégis bassz felé jobban hajlok. Gyönyörűszép 4 húros basszus ajánlatokat várnék még esetleg tapasztalatokkal. hasznos válaszokért megy a zöld kéz
2015. máj. 26. 23:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A pengetés teljesen más basszuson. Maga az ujjal pengetés is, másrészt a slap technika is.

Alapokat gyorsan meg tudsz majd tanulni, de komolyabb szinthez ugyanúgy idő és kitartás kell.

2015. máj. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindkét válaszolóval teljesen egyetértek, egy elfogadható szintet nem nehéz elérni, főleg, ha van tapasztalatod valami hasonló hangszerrel, de onnan érdemben továbbfejlődni már ugyanolyan nehéz, mint akár elektromos gitárral vagy bármilyen más hangszerrel. Én alapvetően gitározom (elektromoson és fémhúros akusztikuson), és csak mellékesen játszom időnként basszuson, mert megtetszett. Az nagyon gyorsan ment, hogy az ilyen átlagos rock- és popzenéket normálisan el tudjak játszani, meg a gitáros demóimhoz megprojektjeimhez tudjak csinálni basszusrészt, de a virtuozitástól nagyon-nagyon messze állok. Amúgy egyik osztálytársam 6 év klasszikus gitár után kezdett basszusgitározni 3 éve, olyan napi 1 órát gyakorol körülbelül, és azt kell mondjam, nagyon megy neki, slap, galopp,és az összes többi 'hülyeség' is :) 18/f
2015. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Biztos vagyok már benne, a húrlefogással nincs problémám, fémhúros akusztikus gitáron E6 húron is viszonylag kényelmesen még lefogok 5 bund távot, és eléggé megedzőttek már az ujjaim (mint mondtam 1 éve minden nap legalább 3 óra hosszát gyakorlok heavy húrokon)."


Nem mondtam, hogy problémád lesz vele, de elején nagyon fura lesz... azért egy akusztikus/klasszikus/elektromos gitár akármelyik húrja sehol nincs egy basszgitár húr vastagságához...

2015. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményeket, és a segítséget.
2015. máj. 27. 16:45
 8/10 KassaLewis válasza:
Talán az egyik legfontosabb dolog amit a többi válaszoló kihagyott, az a ritmusérzék. Teljesen ki kell fejleszteni, nagyon sokat kell gyakorolnod hozzá (ha van érzéked hozzá akkor viszont nem annyira) de egy akusztikus gitáros ritmusérzék nem elegendő. Másrészt még az ujjrendbe és a basszusos technikába kell belerázódnod de ha jól megalapozod ezekkel akk jó basszusgitáros leszel. A legfontosabb viszont hogy legyen hozzá feeling-ed. Ha valaki nem tudja miről beszélek az már rossz.
2015. jún. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, talán azért nem mondtuk, mert a ritmusérzék alapvető minden zenéléshez... :)
2015. jún. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!