Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha valaki meg akar tanulni...

Ha valaki meg akar tanulni zongorázni, mivel kezdje?

Figyelt kérdés

Aki tud/tanul/tanult az hogy csinálta?

Hova járt, miket tanult?



2015. jún. 17. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerezzen egy zongorát/pianínót, és keressen egy zongoratanárt.
2015. jún. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Te így tanultál?

Elméleti rész?

2015. jún. 17. 23:36
 3/6 anonim válasza:

Én zeneiskolába jártam 2 évet, utána otthon tanultam egyedül. Az elméleti résznél mire gondolsz? Nekem kellett járnom szolfézsra, ami olyan volt mint egy énekóra, népdalokat énekeltünk és szolmizáltunk. Lehet én nem értek hozzá, de szerintem felesleges volt, a zongoratanárom mindent elmondott.

Alap, hogy megtanulsz kottából olvasni, megtanulod az ábácés hangokat, és hogy melyik hang melyik billentyűt jelöli. Onnan már csak sok gyakorlása van szükség.

2015. jún. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tanár. Alapgyakorlatok, utána Bartók Mikrokozmosz. Gyakorolsz gyakorolsz gyakorolsz, aztán idővel bármit játszhatsz.
2015. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát először is ahhoz nyilván szükségez egy zongora.:D (Ha van lehetőséged venni, akkor ajánlom, hogy zongorát vegyél, ne szintetizátort..tapasztalat:/ ) Keress meg egy zongoratanár, az megtanít az alapokra, aztán szabad az út. Csak gyakorolj sokat;))
2015. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettetek.

2015. jún. 21. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!