Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt olyan aki szereti a...

Van itt olyan aki szereti a magyar punk zenét, vagy éppen csak azt szeretni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 3. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

attól függ mi számít annak.

ha az alvin és a mókusok, akkor nem. ha az eta vagy a hátsó szándék akkor simán

2015. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Alvinéknak vannak olyan szövegei amelyek simán elmennének hatóságilag tilos vagy a hétköznaPI CSalódások szövegének.

A mondanivaló kb azonos.

Én szeretem a punkzenét is , de korántsem csak azt hallgatom , viszont "mindenevő" sem vagyok. Igényesebb poptól a metálig sok mindent meghallgatok.

2015. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
az alvin és a mókusok egy popzenekar.
2015. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

utolsó: hol élsz? popzenekar? xd


Én szeretem a punkot az Alvinnal szerettem meg... a legjobb szövegeik.nekik vannak. De persze metalt is hallgatok

2015. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

az alvin és a mókusok egy popzenekar.

nehogy már punk, persze. arról danolásznak hogy elb*szott szerelem, jajj de szép a szájad, de szép a szemed stb. de nagy rendszerellenesség.


tessék itt megyeri feri (fent megemlített hétköznapi csalódások énekes) is elmondja a tényeket, alvin meg kamuságokat beszél idegesítő tudálékos hangon. ja meg persze szerinte a punk az egy jobboldali dolog. naná :DDD alvin és a mókusok koncerten az átlagéletkor 15 év, sid vicious meg forog a sírban ezektől a komformista sz*roktól.


https://www.youtube.com/watch?v=D7SZSrCtPQ4

2015. júl. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én például csak azt szeretem.

CPG, 88-as csoport, Dekadens, Junkies stb.

2015. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

5ös


"a pánk én vagyok" ehhez aztán kell iq..meg kell hagyni, tényleg zseniális okfejtés..


Szeretem alvint, szeretem a pic sát, de alvint jobban, és szerintem megyeri ebben a videóban szépen lejáratta magát...

maradjunk annyiban, hogy mindkét zenekar többet letett már az asztalra, mint te vagy én - és jó eséllyel többet, mint amit te vagy én fogunk.

2015. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

:D

Pi-csának lehet h nincs szerelemről szóló száma , de a hatóságilag tilosnak van.

Igaz a maguk módján:D https://www.youtube.com/watch?v=NSTbZ3geRaE

Egy kis "rendszerellenesség": https://www.youtube.com/watch?v=tzgDe-9TJ0M

https://www.youtube.com/watch?v=ZBL0wMsZUVc


Alvin féle "rendszerellensség": https://www.youtube.com/watch?v=o22OQNwSkyk https://www.youtube.com/watch?v=6ctI7Ne7Wyc

Itt megint azonos kb a tartalom , csak más tálalásban.

A pi-csának meg vannak provokatívabb számai is , pl a szovjetunió , de ezeket szerintem sima polgárpukkasztásnak szánják , főleg mivel a "rendszerváltás" körül csinálták :D Ami teljesen fix az az , hogy nem lehet pop egyik sem , se zeneileg , se a szöveget illetően.

2015. júl. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

5ös...

Már láttam a videót, és ennek a pic sának az énekese csak az Alvinékról beszél. Ez így nem jó ez úgy. Érdekes az István semmi rosszat nem mond róla. Ja és lehet, hogy a pic sa jobban hasonlít a régi punkokra, viszont az Alvinnál jobb szöveget álmában sem fog tudni írni.

2015. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

ötöske vagyok! jelen!


első körben azt is leszögezném, hogy volt alkalmam a mókusos bandát leszervezni egy bulira. megérkeztek és rögtön nekiálltak hisztizni, hogy hol vannak a roadok. nagggggyon nagy pankok, tényleg.


nos, heteském, szívem:

""a pánk én vagyok" ehhez aztán kell iq..meg kell hagyni, tényleg zseniális okfejtés.."

már ne haragudj, de te iq-ban méred a pankokat? akkor te valamit nagyon nem értettél meg a ramones-ból meg a pistolsból.

amúgy mennyivel rakenrollabb azt mondani, hogy én vagyok a pank, mint zihálva okfejteni, mint pásztor pityu :DDD

"mindkét zenekar többet letett már az asztalra, mint te vagy én - és jó eséllyel többet, mint amit te vagy én fogunk."

nyugodtan beszélj a magad nevében srác :D


nyolcaska:

én meghallgattam ettől a mókusos bandától a mossák az agyad c. etűdöt és háááát... ez a szövegvilág max súrolja a pankságot, csak... na hogy is mondjam. nehéz megfogalmazni, mert ezt valaki vagy érzi, vagy nem. szóval az, ha egy hordó tetejére felállsz és elkezded ordibálni, hogy rossz a rendszer, emberek ébresztő!!! az nem pankos, hanem ciki. ha felállsz egy hordóra, lehúzod a gatyádat és odaszarsz, az viszont már pankos. nos, visszatérve ez az agymosós szöveg nekem inkább egy harcos középosztálybeli gimnazista attitűdjét juttatja eszembe. de mondom, ezt vagy érzed, vagy nem..... a zenei világ pedig főleg a greenday-sum41-blink tengelyen mozog, ami kb. úgy aránylik a valódi pankzenéhez, mint oravecz nóra a mein kampfhoz.


kilenceske:

"Már láttam a videót, és ennek a pic sának az énekese csak az Alvinékról beszél."

mivel arról kérdezték...

"az Alvinnál jobb szöveget álmában sem fog tudni írni."

amúgy tényleg rohadt vicces, hogy alvinozzátok ezt a pityu gyereket :D könyörgöm, akkor nevezzünk már inkább mirr-murrnak, kb. annyira lenne komoly az is.

nos kérlek, itt egy megyeri feri szöveg, értelmezd és gondolkodj rajta. talán nem olyan direkt, nyifi-nyafi, mint kedvenc mókusos popzenekarod, de szerintem fogadd el, hogy a pank az inkább ez:


Mocskosak lettek a tiszta álmok

Elk.rvultak a tiszta lányok

Az idő hozza a változást

Csak undort érzek, és semmi mást

Halványulnak a régi képek,

Semmit se kaptál, hiába kérted

Hiba volt folyton képzelődni

Háború helyett a béke tört ki


refr.:

Tízmillióan egyfelé

Tudom, hogy senki sem értené

Ha most adnám fel, a cél előtt

Mikor a győzelem mindent elsöpör

Tízmillióan egyfelé

Tudom, hogy senki sem értené

Ha lelépnék egy szép napon

Talán ez itt az utolsó alkalom


most nem akarok esztétizálós f asz lenni, de ebben a szövegben kb. benne van a rendszerváltás utáni 1-2 év teljes kilátástalansága. ezek olyan komplex gondolatok, amit a k urva életezős, tiniknek muzsikáló mókusbandások sztem sosem fognak megérteni. vagy igen.


amúgy meg a hatóságilag tilos... jó, oké. vicces, rendben.

de azért nézzetek már utána egy cpg-nek, egy etának, egy 88-asoknak, hogy azért így legyetek már képben a magyar punk történetében... ajánlom pozsonyi bucó könyvét a témában.


ajándéééék, sid vicious nácis pólóban. megnézném pásztor pityeszt, mikor csinálna hasonló kaliberű pukkasztást.

[link]

2015. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!