Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak olyan dallamok, komoly...

Vannak olyan dallamok, komoly zenedarabok, amiket gyakran hallunk TV-ben filmekben, akár reklámokban, de senki sem tudja a címüket, szerzőjüket. Hogyan tudhatnám meg ezeknek a szerzőjét, címét?

Figyelt kérdés

Ezeket az ismerős dallamokat is valakinek meg kellett írnia, nem csak úgy lettek, ráadásul az esetek többségében híres, tiszteletre méltó zeneszerzők írták. Mellesleg nem véletlenül csendülnek fel ezek a dallamok olyan gyakran filmekben, reklámokban, hanem azért, mert TÉNYLEG jók.


Mutatok egy példát:

https://www.youtube.com/watch?v=Xl9_fM-XAOg

Ugye hogy ismerős? Ki hitte volna, hogy ezt a rémismerős dallamot, melyet a régi Tapsi Hapsi rajzfilmekben is hallhatunk, amikor egy szereplő meghal kissé poénossá téve a helyzetet Frédéric Chopin írta!?


Még egy:

https://www.youtube.com/watch?v=wIIH5Bva738

Tudtátok hogy ezt a mámoros hangulatot teremtő kórusművet Georg Friedrich Händel komponálta?


Szóval értitek?


Ezeknek a műveknek a mibenlétét, egy könyvből ismertem meg, az a címe, hogy Híres zeneszerzők titkos élete, Eliabeth Lunday könyve.


Ezekre a darabokra egyszerűen nem lehet rákeresni, értitek ugye?


Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam, remélem lesz aki elolvassa, és hogy nyújtottam nektek pár érdekes infót.


A válaszokat előre is köszönöm! :D



#zene #zeneszerző #komolyzene #ismerős dallamok
2015. júl. 3. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

most hirtelen ezek ugranak be azok közül, amelyekről tudom, hogy valamilyen filmben benne vannak


Mozart - sok minden :D a 40. szimfónia, a Kis éji zene, a Requiem bizonyos részei

Vivaldi - Négy évszak, Gloria

Csajkovszkij - Zongoraverseny 1, a Hattyúk tava bizonyos részei, a Diótörő bizonyos részei

Wagner - A Valkűrök lovaglása

Debussy - Clair de Lune

Strauss - Also Sprach Zarathustra

Bach - d-moll tokkáta és fúga, G-dúr csellószvit

Beethoven - az ötödik, hetedik és kilencedik szimfóniái

Sibellius - Finlandia

Prokofiev - Dance of the Knights

Grieg - In the hall of the Mountain King

2015. júl. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt egy érdekes angol nyelvű cikk különféle technikai lehetőségekkel, hogyan lehet egy-egy zenét beazonosítani.


[link]

2016. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2016. máj. 27. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!