Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Nyak-beállítással...

Gitárosok! Nyak-beállítással kapcsolatban lenne szükségem segítségre?

Figyelt kérdés

2013. karácsonyán vettem egy Epiphone SG Specialt, nagyon jó gitár kitűnően működik. Tegnap a gitártest törölgetése közben azt vettem észre, hogy mintha a koptató felett a nyak és a test érintkezésénél lenne egy nagyon kicsi rés a nyak és a test között. Nagyon kicsi, a nyak stabil, nem inog, játék közben semmi rendellenességet nem észleltem. Ellenőriztem a gitárnyak állását a híd felől nézve és azt vettem észre, hogy a nyak se nem hajlik hátra, se nem hajlik előre, viszont mintha kicsit ellenne csavarodva. Mintha a gitárnyak koptató felőli éle magasabban lenne és lejtene a nyak a másik irányba.


Hangsúlyozom, játék közben semmi rendellenességet nem tapasztaltam, a hangokkal sem volt gond, sehol nem zörgött a húr. Van valakinek tippje, hogy mit kéne csinálnom, vagy inkább vigyem be hangszerboltba megnézetni? Még soha nem állítottam nyakat gitáron.



2015. júl. 20. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy a résbe be tudsz-e csúsztatni egy (nem gyűrött) papírdarabot. Ha 2-3mm-nél jobban bemegy, akkor a helyedben megnézetném egy szakemberrel. Ha a probléma időben kiderül, még viszonylag könnyen orvosolható.
2015. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy ma délután így is - úgy is beviszem a helyi hangszerboltba megnézetni, szeretem ezt a gitárt, azt akarom, hogy sokáig éljen :D Mindenesetre a választ és a tippet köszönöm!
2015. júl. 21. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!