Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok a The grenmáról?

Mit gondoltok a The grenmáról?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 19:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ehm én azt nem akarom megmagyarázni, hogy kinek mit jelent a punk mert ez egy alapvetően objektív dolog. ez most kicsit hosszú lesz, de leszarom. aki ismeri a punkot, hallgatott dead kennedys-t meg x-ray spexet, vagy követte a magyar bandákat, eljárogatott UG rendezvényekre, az pontosan tudja, hogy a foxi meg a grandma miért nem punk. tök jó popzene, hajrá fiatalok, de miért kell magát panknak neveznie, ha konformista???

hogy azzal mi van, aki szerint csak a pistols a pank? akkor az egy tiszteletreméltó őspunk, avagy pistols-fan. csak itt az a nagy csúsztatás, hogy az ilyen kalipali pankok, mint a foxi is, nem csak, hogy kilógnak a pankságból, mint nagyfater lába a sarokzokniból, hanem konkrétan az egész mozgalom alapfelfogásaira sz*rnak, pont az ellenkezőjét cselekszik, mint amiről ez az egész hülyeség szólna. avagy megpróbálják imitálni, de csak még szomorúbb lesz az eredménye.

vegyünk két ősalapművet. a pistols arról énekelt, hogy isten óvja a gyökér királynőt a fasiszta rezsimjével. a dead kennedys (akiket két kinyírt amerikai elnökről neveztek el) meg arról, hogy menj el kambodzsába nyaralni, ha kemény dolgokat akarsz látni, ja meg éljen pol pot - mindezt a nyolcvanas évek nyugati világában.

ezzel szemben a foxi és grandma-félék nem hordozzák magukban a szikráját sem ezeknek, mégis panknak nevezik magukat. a foxi néha pattog, hogy "miniszter úr, há megvakul ha hazudik", meg hasonlóak, de most komolyan ettől punk? mondja azt, hogy lázár jános, kitépem a beled, vagy gyurcsány, felakasztalak. az már rakenroll. mondom, nehéz ezt megfogalmazni, mert ezt valaki vagy érzi, vagy nem. ha elsajátítasz kellő mennyiségű cinizmust és allergiás leszel a gagyipátoszra, akkor érted meg a pankot igazán.

arról pedig már kár is beszélni, hogy az ilyen grandma szerű nótacsokrok arról muzsikálnak, hogy "de szeretlek, menjél mán' el előttem megint", mindezt zeneileg tényleg olyan színvonalon, ahogy a pistolsék, de pont a lényeget (a szövegi természetet) megspórolva? hát ezt hogy? ennyi erővel a neoton famíliára is mondhatnánk, hogy pank, nem? hiszen csak pont ugyanannyira konformista, mint ezek a srácok.

2015. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 6byakuya6 ***** válasza:
Bocs emberek de nem lehetne privátbankár megbeszélni? Oké hogy te nem bírod a grenmát de nehogy már lefikázd azokat akik szeretik! Nekem amúgy a kedvenc bandám és szerintem csongi hangja is tök jó.
2016. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az volt a kérdés, hogy "Mit gondoltok a The grenmáról?". Félig beb..va lehet ellennék egy koncertjükön, de szerintem is középszerűek, gagyi szövegekkel.

Kit érdekel, hogy a kedvenced? Attól még lehet másnak is véleménye.

2016. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!