Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni egy nagyon alap...

Gitározni egy nagyon alap szinten meg lehet tanulni itthon?

Figyelt kérdés

Van egy gitárja apámnak és én meg naivan azt gondoltam, hogy elkezdtem megtanulni az alap akkordokat és majd de király leszek. De rájöttem, hogy nem is olyan egyszerű. Van olyan, ahol 6 ponton kell lefogni a húrokat, de csak 5 ujjam van... Plusz majd, ha ezek megvannak, van egy dal, amit szeretnék megtanulni. De kottaolvasásban is elkelne a segítség.

Soha se zenéltem semmilyen hangszeren, szolfézsra se jártam, semmi. De úgy gondoltam ideje elkezdeni így 17 éves fejjel, amíg nyári szünet van.


Előre is köszönöm a válaszokat, a segítséget. :)



2015. aug. 1. 08:42
1 2
 1/13 M.Viktóriaa ***** válasza:

Itt könnyen megtanulhatod: Youtube The Gitar Club

Én is a videókról tanultam meg + sok a modern zene...

És nem kell kottát olvasni. https://www.youtube.com/user/theguitarclubonline

2015. aug. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

És kotta nélkül hogyan tudok később dalokat megtanulni? Vagy te/ti hogyan csinálod / csináljátok?

2015. aug. 1. 09:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Én se tudok kottát olvasni, nem is muszáj, léteznek TAB-ok, nincsenek túlbonyolítva van pár jelölés amit meg kell jegyezni hogy mi, de az hamar fog menni.
2015. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen :)
2015. aug. 1. 17:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Előre is bocs, ha nagyon untatlak ezzel a kis storyval. Nem kell elolvasni, ez csak egy tapasztalat. Régen 4 évet hegedültem, de rohadtul nem haladtam, mert egyszerűen nem volt egy normális tanár, meg folyton azzal a kottával nyesztettek, amit rohadtul nem tudtam megérteni, aztán 2 évet zongoráztam, mert "kedves" meg "figyelmes" volt a tanár, de aztán ezzel se haladtam, így azt mondtam, na Réka, rá kell állnod a saját lábadra. A barátnőm apukája valami csomagszállításnál dolgozott, így megkerestem a pénzt a gitárra a saját két kezemmel. Nem mondom hogy könnyű volt, de megérte, tanár és kotta olvasás nélkül elkezdtem tanulni. Azóta eltelt 4év, van egy bandám, amit én alapítottam és nem mondom hogy szarul játszom, de azért nem akarom dícsérni magam. A kotta meg le van szarva. És még egyszer bocs, hogy agyonuntattalak.
2015. aug. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves Réka!

Egyáltalán nem untatsz agyon, sőt megköszönöm, hogy leírtad. :) Motivál a történeted, ha igyekszem valamennyire nekem is menni fog. :)

2015. aug. 2. 08:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztosan menni fog, sok sikert! :)
2015. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. aug. 2. 12:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2015. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Muszty - Dobay Új Gitáriskola és daloskönyv

[link]

2015. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!