Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Wolfgang Amadeus Mozart vagy a Green Day? Bartók Béla vagy a Punnany Massif? Richard Strauss vagy a Guns n' Roses?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kérdés meghökkentő. Azt is tudom, hogy ezek nincsenek egy kategóriában. Egy szociológiai tanulmányt írok a fiatalság ízlésről alkotott véleményéről és az elszubjektivizált "jó"-ról. Gondoltam, itt is felteszem ezt a kérdést.

Aki rendes választ ad, azt megkérném, hogy indokolja is az álláspontját. Nem minősítek senkit, de kérlek titeket, hogy csak őszinte válaszokat adjatok.


Aki hülyéskedni akar, nyugodtan megteheti. Nekem ez egy fontos kérdés, de én a trollokat sem fogom lepontozgatni.



2015. aug. 16. 18:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Hali. Csak a saját ízlésemet írom le, másban nem nagyon tudok segíteni.:D

Szóval elsőnek Green Day, másodikat nem tudom, nem ismerem Punnany-t, harmadik pedig Guns n' Roses.

Szóval. Persze azonos értékűek, mert mindhez művészet kell...de:

A Green Day ugye punk rockot, punk popot, a Guns n' Roses hard rockot és heavy metált játszik. A tagok pedig közösen hoznak össze valami nagyot.(dalszöveg, ének, gitár, dob stb.)És azért meg kell hagyni, nem ismertek kevésbé Mozartnál.

Pl. Mozart egyedül dolgozott.

Egy együttesben kell az az összhang, ami összerak egy dalt. Együtt turnéznak, együtt zenélnek. Több ember összedobja a tehetségét, és egyet formál belőle.

Remélem érthető volt.:D

2015. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Kösz. Jöhet még!
2015. aug. 16. 20:12
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

1. Toronymagasan Mozart, egy zseni volt, akiből többszázévente, ha születik egy. A Green Day pár száma, amiket hallottam, számomra az elviselhető mértéket épphogy csak megüti.

2. A Punnany Massifot csak névről ismerem, fogalmam sincs, kik ők, mit csinálnak, Bartók zenéjét sem ismerem eléggé, hogy dönteni tudjak.

3. A G n'R-rel megfogtál, mert a rockzenét nagyon szeretem, de őket valamiért kimondottan utálom. Strauss zenéjét sem szeretem. Szóval nehéz döntés, de legyen a Guns n' Roses:)


24/L

2015. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%

Az elsőnél mindkettő, a másodiknál Bartók, a harmadiknál Guns n' Roses.


Ez a saját véleményem. A Punnany Massif pedig egy nagy rakás... De mondom, ez csak a saját véleményem.


16/L

2015. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kösz! Várom a továbbiakat is!
2015. aug. 17. 16:24
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

1. Na ezen sokat gondolkodtam. A 15 éves énem fanboyként a Green Dayt írta volna, de azóta eléggé átértékelődött a véleményem. A Green dayt változatlanul egy egész jó együttesnek tartom, de sehol sincsenek Mozarthoz képest, mondom ezt úgy, hogy alapvetően rockot hallgatok, klasszikus zenét csak ritkábban.

2. Punnanyt nem igazán szeretem, Bartók sem nagy kedvencem, de még mindig inkább ő.

3. Mivel a GnR-t kifejezetten szeretem, azok a Straus-művek, amiket hallottam, meg nem igazán emlékezetesek, itt egyértelműen Slashéké a pont.

2015. aug. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Kösz! Írjatok még!
2015. aug. 18. 01:00
 8/23 anonim ***** válasza:
13%
Hát zenészként mindenből az elsőt kéne mondanom, bár mozartot nem szeretem, úgyhogy legyen a green day :D
2015. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
15%

Green Day, mert Mozart hiába nagy alak, egyik műve sem maradt meg bennem, a GD-t pedig nagyon szeretem, szóval itt egyértelmű a választás.

Bartók Béla, mert a Punnany Massif-ról már sokat hallottam, de nem hagytak mély nyomot bennem.

Hmm... Talán Guns n' Roses, mert tőlük 5-10 számot szeretek, Strausstól pedig most csak a Kék Duna Keringó jut eszembe.

2015. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A Kék Dunát nem Richard Strauss írta, hanem Johann Strauss, egy jó emberöltővel korábban.


Köszönöm a válaszokat, továbbra is várom! Sokat segítetek nekem!

2015. aug. 23. 17:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!