Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Wolfgang Amadeus Mozart vagy a Green Day? Bartók Béla vagy a Punnany Massif? Richard Strauss vagy a Guns n' Roses?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kérdés meghökkentő. Azt is tudom, hogy ezek nincsenek egy kategóriában. Egy szociológiai tanulmányt írok a fiatalság ízlésről alkotott véleményéről és az elszubjektivizált "jó"-ról. Gondoltam, itt is felteszem ezt a kérdést.

Aki rendes választ ad, azt megkérném, hogy indokolja is az álláspontját. Nem minősítek senkit, de kérlek titeket, hogy csak őszinte válaszokat adjatok.


Aki hülyéskedni akar, nyugodtan megteheti. Nekem ez egy fontos kérdés, de én a trollokat sem fogom lepontozgatni.



2015. aug. 16. 18:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%

1. na tehát Green Day az Oh Love és a Time of your life miatt, szerintem az Oh Love-ot nem kell magyarázni, a Time of your life meg egy vetítésen elengedhetetlen, Mozart munkásságát sose szerettem

2.Punnany a kedvenc magyar zenekarom szinte az összes számukat ismerem, Bartóknál meg valahogy mindig is jobban bírtam Kodályt, tehát itt egyértelműen a punnany

3.a GNR-t sosem szerettem, viszont Strauss nagyon jó a Guns n Roses csak egy lecsúszott csődtömeg Slash és a többiek nélkül, szóval itt Strauss


ha megfogadsz egy tanácsot beteszel egy DJ-t is a kutatásodba (Garrix, Hardwell, Borgore)


17/F

2015. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És a többieknek is, még egyszer!


Nos, elárulom, hogy a dolgozat egyáltalán nem arról szól, hogy ki a legnépszerűbb zenei előadó/zeneszerző, és a fenti nevek tulajdonképpen teljesen mellékesek.


Néhány nagyon egyszerű tesztet hajtottam végre.


Kezdjük ott, hogy a kérdés úgy szólt: melyik a jobb? Ezzel szemben mindannyian a saját szubjektív ízléseteket írtátok le. De vajon honnan veszitek, hogy olyan egyetemes, az örökkévalóságnak való művészek, mint Mozart, Bartók vagy Strauss egy lapon említhetők olyan, ehhez a háromhoz képest zeneileg igénytelen popformációkkal, mint a Green Day, a Punnany Massif és a Guns n' Roses?

Mozart harmóniai, ritmikai iskolateremtő, Strauss a hangszerelés óriása, Bartók a huszadik század legnagyobb hatású komponistája, ami nagyon nem említhető egy lapon a Green Day pumpáló basszusával és 2/4-es dobolásával. Mozart egyetlen ütemében, annak egyetlen szólamában tízszer komplexebb zenei megoldások vannak, mint a Green Day egész életművében.


De a lényeg még csak nem is ez volt. Ugyanilyen stílusban feltettem kérdéseket különböző kategóriákban, és szinte mindenhol azt a választ kaptam amit vártam: maga a kérdés feltevése hülyeség, mert nem lehet egy egyetemes zsenit egy populáris, profitorientált termékkel összevetni. Ugyan, hogy is lehetne összevetni a Lumiére-fivérek munkásságát a Transformers 3-al? Johann Wolfgang von Goethét J.K. Rowlinggal? Nem is kaptam sehol más választ, mint hogy a kérdés ostoba. Ennél a kérdésnél egyikőtökben sem merült ez fel. (nehogy leszúrásnak vegyétek, épp ez volt a cél.)


A tanulmányom arról értekezik, hogy vajon ennek mi az oka? A posztmodern értékválság találkozása a zenei nevelés hiányával? Az, hogy a tömegek ízlését, minőségérzetét nem befolyásolja egyetlen nagy korstílus sem? Vagy szimplán csak az, hogy az iskola nem tanítja meg, hogy hogy kell zenét hallgatni?


Az irodalom óra hatására ugyan senki nem kezd el Dantét olvasni, de azért valamelyest elülteti a fiatalok agyában, hogy Dante miért egy fontos sarokpont. A zenével ez nem történik meg, pedig a popirodalom tizedannyira sem zúdul az emberekre, mint a popzene. A globális popzeneipar és a média pedig egyre inkább elszubjektivizálja a kérdést, egy nevezőre hozva Bartókot a Punnany Massiffal, és ez már szinte fel sem tűnik senkinek.


Szóval, mindent összevetve, köszönöm, hogy segítettetek. Természetesen ez a kérdés csak egy nagyon kicsi szelete a researchnek, de nélkületek nem ment volna! Üdv mindenkinek!

2015. aug. 25. 00:37
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

kedves kérdező!


egy jó nagy élettelen fütyi vagy

sajnálom, hogy ,,segítettem"

2015. szept. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Szia! A kérdésből és a válaszokból újságcikk lesz. Köszi még egyszer!
2015. szept. 6. 18:29
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
hol olvasható majd a cikk? :) kérlsk linkeld be a kérdés alá
2015. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szubjektív leszek, de Mozartot, Bartókot és a Gunst választom.

A Punnany Massifról nem hallottam soha, Straussról igen, de az életművét annyira nem ismerem. A Guns n' Roses minden idők egyik legjobb könnyűzenei együttese volt, amíg szét nem futott az eredeti felállás.

A Green Daynek vannak piszok jó számai, de ha bármelyik albumukat összehasonlítom pl. a Prágai szimfóniával vagy a Varázsfuvolával, akkor számomra egyértelmű a döntés.

Bartók pedig a művészetben és a tudományban is egyaránt maradandót és világraszólót tett le az asztalra, ami a történelem során csak vajmi kevés embernek sikerült.

2015. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Még mindig az előző vagyok, most olvastam a 12-es számú beírásodat, kérdező. Ha lehet egy tanácsom, hagyj fel ezzel az odamondogatós, ízlésrendőri stílusoddal, mert ezt senki nem szereti. Gondolom nem akarsz magadnak ellenségeket szerezni, és ha újságírói babérokra pályázol, jobb ha tudod, hogy ilyen bántó, különféle rajongói csoportokra nézve sértő cikkeket egyetlen komolyabb lap vagy online felület szerkesztői sem fognak átengedni a rostán, mert akkor a lapjukon csattanna az ostor, jönnének a rajongók támadásai stb... Meg lehet ezeket a dolgokat intelligensebben is fogalmazni.
2015. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Így hogy már nincs tét és poén is leírom én komolyzenés vagyok. Márcsak azért is, mert a konkurrenseket egyáltalán nem ismerem a Guns 'n' Rosest is csak névről.


Két szempont

- Lehet komolyzenét és könnyűzenét egy lapon említeni, de szórakoztató/kikapcsoló vagy felemelő/elgondolkodtató kategóriák (Vedres Csaba) mentén.

- Schönbergig volt "fejlődés"-nek mondható valami a zenében. Ő aztán kitalálta a dodekafóniát, majd jött a teljes értelmetlen és pusztító avantgarde. Illetve párhuzamosan a popkultúra: ami értelmezésemben már korábban felhasznált zenei struktúrákat töltött meg újszerű tartalommal.

2016. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
77%

Tudom hogy megjegyzésem tárgytalan, de a poén kedvéért válaszolok, remélem majd a kedves kérdező elolvassa.


Az elsőnél a Green Day-t választanám, mivel van valami a dalszövegeikben, ami megfog.(Ha Beethoven-t írtál volna, akkor nagyobb bajban lettem volna.)

Második, Bartók egyértelműen, Punnany-t nem ismerem annyira, amit hallottam tőlük az pedig egy rakás sz*r.

Harmadik, inkább Strauss, bár a Guns N'Roses-t is szeretem, de Slash nélkül nem jók, Strauss meg egy zseni.


Emellett persze osztom azt a nézetet miszerint nem szabad ezeket összehasonlítani.De azért, még szeretnék egy kicsit vitatkozni azzal, amit a kérdező írt. Igen lehet, hogy a fent említett bandák (Punnany-t mellőzzük) zenéje egyszerű, de ennek ellenére kifejezetten jó, emellett van valami a könnyűzenében, ami a komolyzenei alkotásokban nincs meg, a kellő líraiság. Mint ahogy azt fentebb írtam a Green Day igazán a dalszövegeikkel tud megfogni, így ez a zenei élmény személyesebb lesz és sokkal jobban megfogja az embert, míg a komolyzenei alkotások nem mindig érzelmeket és gondolatokat ábrázolnak, hanem inkább vallási, természeti vagy történelmi témákat. Ha pedig még mindig van aki úgy gondolja, hogy a könnyűzene sz*r és igénytelen annak azt mondom, hogy hallgasson meg egy számot a The Beatles-től, a Queen-től, vagy a Pink Floyd-tól.


Emellett néhány kisebb megjegyzés:


Egy kicsit úgy érzem, hogy a kérdező átb*szott minket hiszen a kérdésben ki is jelentette, hogy tisztában van azzal hogy ezek nem egy kategória.


Miért keverte bele a kedves kérdező a médiát? Én ritkán hallok/olvasok híreket ilyen bandákról (Green Day, Guns 'N Roses, AC/DC, stb.) TV-ben/rádióban/hírportálokon/újságban. A média manapság nem ilyenekkel foglalkozik, hanem a felkapott kis tini sztárokkal és semmittevő celebekkel (pl.:Justin Bieber, Kim Kardashian), így hülyévé, vakká és igénytelenné téve az embereket, akik bábbá válnak és szabadakaratuk se lesz. Szerintem még mindig jobb lenne, ha ilyen bandákkal tömnék a fejünk.


Profitorientált? Pont a Green Day? Mondhatni többet jótékonykodnak, mint a UNICEF és nem is verik nagy dobra, én is egy ismerősömtől hallottam, aki a zenekar valamilyen hivatalos oldalán olvasta. Emellet dalaikban a fogyasztói társadalmat, a médiát, az újgazdag celebeket, tiniket kritizálják.


Igen ám, de ki és milyen jogon merészel összemérni egy egyetemes zsenit és egy jött-ment rockbandát?

És kinek van joga valakit egyetemes zseninek kikiáltani, másokat meg jött-ment rockbandának leszólni.

2016. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy már nem aktuális, de azért leírom a véleményem.


1. Mivel Mozart egy zseni volt, ezért ízlés ide vagy oda, a Green Day sosem lesz jobb. Lehet, hogy valaki szereti, de ha már zenéről beszélünk, akkor Mozart fényévekre tart az összes rockbandától együttvéve.

2. Számításba véve azt, hogy Bartók nélkül a Magyar népzene a béka s3gg3 alatt lenne és hogy nem mellesleg a 20. század zenéjének és a magyar komolyzenének egy meghatározó alakja, szerintem itt egyértelmű a választás.

3. Nyilván Strauss, ki más lenne? :)


Véleményem szerint egy ilyen kérdés egyértelmű KÉNE legyen egy alapműveltséggel rendelkező, kulturált ember számára. Előre látom, hogy félre fognak sokan érteni. Nem azt mondom, hogy a könnyűzene egy rakás f.skazán és Istenítsük a komolyzenét. Mindkettőre szükség van! Ugyanannyira van szükség komolyzenére, mint könnyűzenére és az a gond, hogy könnyen átbillen a mérleg, mert sokan nem értik meg vagy nem akarják megérteni a komolyzenét.


Kedves 19es válaszoló! Nincsenek a komolyzenében érzelmek? Nem elég lírai? Hallgatsz te barokk operákat vagy Schubert áriákat? Ha az nem elég lírai, akkor nem tudom,

hogy mi.

2017. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!