Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » The Beatles-t hogyan kell ejteni?

The Beatles-t hogyan kell ejteni?

Figyelt kérdés
"Bitlisz" vagy "Bítölsz"/"Bítlsz"?

2015. szept. 6. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Bitlisznek kéne, de ANgoloktól is máshogy hallottam és Amcsiktól is, mindenki tudja ha Betölsznek ejted is és mondasz egy számukat.
2015. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Az angol neveket mindig kicsit magyarosítjuk, mert a közbeszédben nehéz lenne kimondani. Pl. a Robin Williams nevét úgy kéne ejteni, hogy "Rábnn Wiljemsz", na most ez elég hülyén hangzik egy magyar mondatban ezért Robin Viliemsznek mondjuk.


Úgyhogy Magyarországon szerintem a "Bitlisz" teljesen helyén való, de egyébként hivatalosan "Bitölsz", olyan angolos megnyomott ő-vel.

2015. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor angol órán bárhogyan mondhatom, nem fog senki sem kiröhögni?:D Amúgy mindig is úgy tudtam, hogy "Bítölsz"-nek kell ejteni, csak már nem is tudom hol hallottam "Bitlisz"-nek.
2015. szept. 6. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Bídölsz"

Ha egy angolnak bitliszt mondasz fogalma sem lesz miről beszélsz.

Ahogy egyébként a mekdonáldsz is "mekdánöldsz".

2015. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Könyörgöm, ne ejtsd Bitlisznek :'D
2015. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!