Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak itt olyan emberek akik...

Vannak itt olyan emberek akik szeretik a rockot, nu-metált, pop metált, pop punkot vagy a heavy metált?

Figyelt kérdés

Körülöttem a korosztályomban(17 vagyok), meg úgy általában véve nem sok ember hallgat hasonló zenéket. Az itthon ismertebbeket úgy megismerik(Tankcsapda,Kárpátia,Depresszió,Linkin Park,Three days grace stb.), de nem igazán hallgatják. Ha egy Disturbed vagy Rammsteint mutatok nekik akkor "Úristen hogy tudod ezt hallgatni" meg "Ez nagyon durva. Hogy lehet ezt hallgatni?"

Melodikusnál, power metálnál, leszólnak hogy kapcsoljam ki. Folk metálnál hülyének néznek. Nu-metált,pop punkot és társaikat megint csak leszarozzák.


Ennyire népszerűtlenek ezek a műfajok, vagy csak rossz helyen élek?



2015. szept. 25. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én sem nagyon ismerek olyanokat, akik szeretik, esetleg egy fiúról jut eszembe hirtelen... És én sem vagyok oda érte, viszont azt igazságtalanságnak érzem, hogy "leszarozzák". Mindenkinek a maga dolga, hogy milyen zenét hallgat, és attól, hogy az illetőnek nem tetszik a műfaj, nem gondolom, hogy le kellene szólni, mert az attól lehet igényes.


16/L

2015. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Keveset ismerek, de vannak. Én nem próbálom már másokkal megszerettetni, nem hallgatom hangosan, így nem szarozzák le, de amúgy ez lenne a véleményük:D Mellesleg nem népszerűtlenek, csak nézd meg hogy egy nevesebb európai rock, metál fesztiválon hány ember van. Vagy hány rockbolt van pl Budapesten. Még megvannak, tehát vannak akik ott vásárolnak. Én imádom az ilyen zenét, jószerivel mást nem is hallgatok. 18l
2015. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem azokat a "durva" zenéket hallgatom, de a FOB például rocknak számít, őket szeretem. A Train pop-rock, egyik kedvenc bandám (a régi számaik rockosabbak). Pop-punkot egyetlenegy banda kivétlével nem hallgatok, viszont őket mindennél jobban imádom, a legeslegjobbak az egész világon. *-* ♥♥♥♥♥ ALL TIME LOW ♥♥♥♥♥ (sorry a szívek miatt, nem bírtam megállni :D)
2015. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik csak errefelé van kevés rocker :/

Köszi a válaszokat.

Utolsó:Ha az ATL szereted akkor a day to remembert is tudom ajánlani

2015. szept. 26. 11:18
 5/13 Tom Benko ***** válasza:
89%

Nagyon sokaknak csak az számít, mi van a rádióban. Mivel oda inkább olyanokat tesznek be, amit a lehető legszélesebb körnek el lehet adni, ilyen kis kedves, nem túl megterhelő nótákat, a nagy többségnek a választási lehetősége is ezekre korlátozódik. Ehhez szoknak hozzá, úgyhogy amikor komolyabb odafigyelést igénylő zenéket mutatsz nekik, az ellenérzést az váltja ki, hogy egyszerűen képtelenek erre az erőfeszítésre. Mint mondjuk egy matekfeladatnál: ha nem megy ránézésre, akkor inkább nem ért hozzá, meg a matek bonyolult meg akármi más - azaz a kifogások.

Félreértés ne essék, nem szólom le a rádióbarát zenéket sem. Azt szólom le, hogy az embereknek egyszerűen nincsen lehetőségük mással megismerkedni. Ennek következtében ellenállás és teljes félreértelmezés jelentkezik, emlékezzünk például az X Faktorban death metalt éneklő zenetanárnőre és az előadás utóéletére.

2015. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Jelen.

Egyébként a nu metál kifejezetten népszerű volt a 2000-res évek elején , ha akkor lettél volna 17 éves , mindenki ilyesmiket hallgatott , aztán miután a nu metál ""lejárt"" a bandák egy része fel is oszlott , mára azok maradtak akik tényleg szeretnek zenélni ebben a műfajban. Hasonlóképpen van a pop-punkal is.

Bár nekem a mai napig a Green Day a kedvenc bandám (ami tipikus pop-punk-rock) , de hallgatok nu metalt , sőt néha death metalt is. Egyik sem durva , max azoknak akik életükben nem hallottak ilyen zenét.

Sose törődj azzal , hogy mások mit gondolnak rólad.

20/F

2015. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A Green Day a legjobb pop punk zenekar, főleg a régi számaik jók.
2015. szept. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol élsz, de az én környezetem tele van rock-barát fiatalokkal.

15-16-17 éves korosztályra gondolok:)


16/l

2015. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nu-metált nem igazán csípem (max csak Linkin Park szinten, de mondjuk a korai KoRn zenéjétől agybajt kapok), pop metal előadóval pedig még nem igazán találkoztam. Tudnál 1-2 ilyen bandát mondani? Kíváncsivá tettél!

A többi viszont maradéktalanul jöhet :D

Amikor én 17 éves voltam, az én zenéimet is mindig leszólták a suliban, bár ehhez biztos hozzátett az is, hogy nem voltam túl jó viszonyban az osztálytársaimmal, szóval általában direkt fikáztak mindent, amit én szerettem. Nem lehet, hogy veled is ez történik?

Mondjuk ha valakivel meg akarod szerettetni a rockot, akkor tényleg ne a Disturbeddel és a Rammsteinnel kezd :D Azok elég zúzós bandák, egy laikus fülnek nem csodálom, hogy zavaróak.

21/F

2015. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sz-Sz-B megye.

Pop metál bandából igazából én is csak kettőt ismerek: Amaranthe,Delain

2015. szept. 27. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!