Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Avenged Sevenfold rajongók,...

Avenged Sevenfold rajongók, fanatikusok! Ti hogy ismerkedtetek meg az A7X-al, hol találkoztatok először a zenéjükkel?

Figyelt kérdés

Én a Need for Speed-Most Wanted-ben hallottam először a Blinded in Chains című dalukat, már akkor is tetszett, iszonyat jót lehetett vele száguldozni. De csak később, 2009 novemberében lettem igazán rajongó. Ennek ellenére mégis az Avenged Sevenfold című albumuk a kedvencem. Az Afterlife és a A Little Piece of Heaven mindent visz, egyszerűen szavakat nem lehet rájuk találni, de ezen kívül is az összes szám tetszik az albumon, ami nálam igen ritka, ilyen lemezzel tényleg nem sűrűn találkozom.

Bármi jöhet amúgy az "első találkozáson" kívül is, kedvenc dal, album, bármi ami eszetekbe jut.

Én szolnoki vagyok, de még életemben nem találkoztam itt A7X rajongóval, nem mondom, hogy nincs, de nem találkoztam még vele. Bár úgy 4 éve, megdicsérte egy lány az A7X-es pólómat az utcán, én meg nem léptem, csak megköszöntem. Azóta ezerszer megbántam, és nagyon dühös vagyok magamra emiatt. Most már okosabb lennék.

Emiatt is írom a kérdést, hogy legalább itt osszuk meg az élményeket, ha már személyesen nem tudom senkivel sem.


25/F



#Szolnok #Avenged Sevenfold #Afterlife #A Little Piece of Heaven #Blinded in Chains
2015. okt. 4. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Már nem emlékszek hol hallottam először őket, de a kezdetektől a Seize The Day a kedvenc dalom tőlük :D Amiket te írtál, azokat is nagyon szeretem:)
2015. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ahogy nekem is a Seize the Day :) Köszönöm a válaszodat, ment a zöld kéz természetesen :)

Amúgy nagyon szívesen ismerkednék szolnoki A7X rajongó lányokkal, nagy örömmel fogadnám :)

2015. okt. 4. 23:11
 3/12 anonim ***** válasza:
3%
egy melegbárban csendült fel első dallamuk!
2015. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Meg sem kérdezem mit kerestél ott...
2015. okt. 7. 16:31
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Se szolnoki nem vagyok , se nem lány , de bent vannak a top 3-ban nálam:) 2 éve a little piece of heaven-el indítottam aztán utána sorra megtetszett a többi szám is ugyanerről az albumról ,bár összességében a dancing dead a kedvenc számom tőlük , mégis a 4. albumuk (a7x) lett a kedvencem.


Amúgy miért olyan fontos ez egy kapcsolatkeresésnél ? :D Okés , a hasonló zenei ízlés jár előnyökkel , de a ló másik oldalára sem kell átesni.

2015. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a válaszodat Savarianpunk!

Én a legelején (2009 végén) leragadtam a City of Evil albumuknál, ez leginkább az elsőként megismert számuknak, a Blinded in Chains-nek tudható be. Ott is maradtam egy ideig. Aztán amikor kíváncsi lettem a többi albumukra is, úgy gondoltam, jöjjön hát a megjelenésben a soron következő lemez, a 2007-es saját neves album, nyilván bármelyik albumukkal folytathattam volna, de ez volt a leglogikusabb, a Blinded in Chains albumának az "utódjával" folytatni. Na ez az album hozta meg nekem az igazi áttörést, döbbentem vettem tudomásul, hogy mindegyik dal tetszik. De a kettős királyságot számomra az Afterlife és a A Little Piece of Heaven alkotja ezen az albumon. Ettől az albumtól már tényleg nehezen tudtam elszakadni, gyakorlatilag az egész 2010-es év erről az albumról szólt számomra. Persze végül meghallgattam az első két lemezüket is, közülük a Waking the Fallen tetszett jobban, de tényleg mindegyikkel elvagyok. De nem lepett meg a tény, amire amúgy is számítottam, a saját neves lemezüket egyik albumuk sem tudta nálam megugrani. Úgy éreztem A7X téren végleg megtaláltam a helyem.

Jó hogy említetted a Dancing Dead-et, nagy kedvencem a Diamonds in the Rough is, aminek dalai egy időben készültek a saját neves albuméval. Róluk a kedvencem, az Until the End, Tension, Girl I Know, Crossroads, de egy pillanatig sem feledkezem meg az Afterlife alternatív verziójáról sem. Méltatlanul van elhanyagolva ez a feldolgozás, pedig sokszor csak kapkodom a fejem, hogy most melyik verzió is tetszik jobban...


Jogos a kérdésed a kapcsolatkereséssel kapcsolatban, erre igazából annyit tudnék mondani, hogy volt egy tapasztalatom, egy élményem, ami a mai napig meghatározó maradt számomra.

Annak idején 2010-ben, amikor minden A7X rajongó várta a Nightmare albumot, és elkezdtek lassan szivárogni a infók, dalrészletek, végül teljes dalok is, volt egy oldal, amelynek fórumán, jó pár A7X rajongóval írogattam fiúkkal lányokkal egyaránt. Volt köztük egy lány, akivel mindenben megértettük egymást, kedvenc dalaink, albumunk is ugyanaz volt, de még gondolkodásban is egy húron pendültünk, végül már skype-on is beszéltünk, mert mindkettőnk érezte, hogy félre kell vonulnunk egy kicsit a többiektől és négyszemközt beszélni. Elmondta, hogy örül, hogy valaki végre megérti. De végül ez abbamaradt az idők múlásával, és mi ketten az ország másik két végén laktunk 200 km-re egymástól. A mai napig visszaolvasom azt a fórumot. Furcsa, mert személyesen egyszer sem találkoztam vele, de mégis hiányzik.

A lényeg, hogy hihetetlen összhang tud kialakulni két rajongó között, és nekem a fenti élmény nagyon sokat jelentett, és ami a legjobb, hogy én nem dísz-divat rajongó vagyok, aki ezzel akarna ismerkedni, hanem valóban szeretem az A7X zenéjét, mert a rajongásom igazi. Nem kell tetetnem, nem is lennék rá képes, hamar ki is derülne.

Igazad van, nem szabad átesni a ló másik oldalára, de az egy meghatározó élmény maradt számomra. Nagyjából ennek a megéléséből indulok most ki...


Ment a zöld kéz! :)

2015. okt. 7. 18:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy osztálytársam hallgatta, és rákerestem, tetszett, de nem lett a kedvencem. Most is szeretem, de nem tartom magam rajongónak. Nekem a Waking the Fallen a kedvenc albumom.
2015. nov. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nhl '06: Bat Country 7 évesen még nem tetszett de így 10 évvel később felnőttebb fejjel zseniálisnak tartom a city of evil albumot. Pár évvel később miután az nhl már kiment nálam a kedvelt kategóriából azt hiszem a dobos osztálytársam megmutatta a nightmare-t és azóta is az egyik kedvenc albumom :)
2016. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

2016 júniusában youtubon hallgattam meg a Danger Line-t de csak mert a Ryan közlegêny megmentéséből volt összerakva a klipp. És eléggé tetszett habár még azt is keménynek tartottam mert akkoriban Johnny Casht hallgattam. Majd a második daluk a so far away volt majd a Seize the Day és majd a Tonight the World dies és aztán vetettem magam bele a sűrűjébe. Örültem neki hogy végre rock számok amiket végig kísér az akusztikus gitár mert akkoriban még csak azom volt. Most már csak a City of Evil és a Hail to the King vár meghallgatásra. És a kedvenc albumom szerintem vagy a Stage vagy a Nightmare. A névtelen album se rossz de amikor az Unboundban énekel a "csaj" vagy a gyerek az szerintem nagyon nem lett jó. Hallatszik rajta hogy effektelve lett és a Mattra jellemző hanglejtések. A Lost meg nagyon búcsús... De ezek ellenére nem lett rossz az album. És ha bár a Sounding the Sevent Trumpet kifejezetten nem tetszik de a Waking the Fallen lekörözi nálam a banda nevét viselő albumot is.

Szóval nekem ez a véleményem a Sevenfoldról és már csak a Green Dayt meg Johnny Casht kell leköröznie az első helyért, de szerintem a city of evil nem fog tudni annyit felmutatni a Hail to the King meg magában kevés lesz de egy kifejezetten szerethető zenekar.


Ja és azt megkérdezném hogy hány éves vagy. Nem azért mert Szolnokon lakom vagy mert lány vagyok csak mert általában le szoktam tudni szűrni plusz mínusz 1-2 évvel az életkort a beszédkörnyezetből de ez most nem jött össze. A válaszod köszi

2017. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Maszlak válasza:
Én elősször a Call of Duty:Black Ops 2-ben hallottam.Később Black Ops III-ban is.Azóta kedvenc bandám.
2018. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!