Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, ha egy magyar tagokból álló magyar banda Magyarországon tevékenykedik, de angol nyelvű dalokat ad ki?

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs vele gond. Így nemzetközivé tehetik a számukat, mivel ugyebár más nemzetek is megértik, de attól még tudják, hogy magyar együttes. Ráadásul akik ezt csinálják (pl. Kállay Saunders band, Király Viktor), azok elég jók is benne.
2015. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aki komolyabb sikereket akar elérni a zenei világban, és vokális zenét csinál, az rá van kényszerítve az angol szövegű nótákra. Magyar szöveget csak a megcsinált vagy az őskorban felfuttatott, bebetonozott bandák engedhetnek meg maguknak.
2015. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát most na...ha valaki a pénz miatt csinálja, akkor jah...de szerintem jobb az, ha az ember amiatt csinálja, mert a kedvét leli a zenélésben.
2015. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

"hát most na...ha valaki a pénz miatt csinálja, akkor jah...de szerintem jobb az, ha az ember amiatt csinálja, mert a kedvét leli a zenélésben."


Hát, akkor el fogsz keseredni, de a zenekarok, amelyek a fesztiválokon fellépnek, akik a médiában szerepelnek és nevük van a zenei világban, azok megélhetésként tekintenek a zenére, mivel sok munkát és pénzt tettek bele.

Vagy neked csak az számít zenekarnak, akik a csajágaröcsögei művház alsó szintjén lévő kocsmában alkalomadtán két sörért fellépnek? Azok hobbista amatőrök.


Egy csomó zenész évtizedeket tanul, hogy zenész lehessen, talán kijár neki, hogy megéljen a hivatásából, mivel ez is egy szakma, amit pont a hobbista ingyenzenész amatőrök tesznek tönkre és a megcsinált, mesterségesen futtatott 1 évig szabatos médiabandák.

2015. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Az igen barátom :D a

"Hobbista ingyen zenész amatőrök"


Van egy rossz hírem, a zenélésben való feljebb jutához egy jó erős nyelv, meg rengeteg della kell.. semmi tehetség/tanulás

Nehogy már azt gondold, hogy a mostani magyar híres "zenészek" le tettek bármit is. Egy jó ismerős - stúdió - pénz, és már kész is van egy semmit mondó, unalmas zeneszám.

Amit a viva tv és társai előszeretettel játszik a csökött agyú tiniknek

Máshol a zenélésnek kúltúrája van és társadalmi célja.

És hidd el nagyon sok "amatőr ingyen zenész" ezerszer több időt és energiát tolt abba, hogy amit csinál az olyan legyen amilyen, mint a felsztárolt idióták

2016. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pedig úgy gondolom, hogy a zenélésnek az önkifejezés a lényege, és ezek a bandák egy mesterséges nyelvi korlátot állítanak saját maguk elé. Ugyanis senki nem tudja egy idegen nyelven olyan színesen kifejezni magát, mint az anyanyelvén. Arról nem is beszélve, hogy a kiejtésen - még a legjobban megtanult angol esetén is - érződik az akcentus, ami a végeredményt nevetségessé teszi. Ettől függetlenül tudom, hogy van rengeteg ilyen banda, akik tényleg jól is teszik a dolgukat; de ezt csak olyan zenék esetén tudom igazából tolerálni, amikor a szöveg egyébként sem hangsúlyos (pl. black/death metal, amikor egyébként sem érthető a szöveg, és az ilyen underground műfajok színtere szükségszerűen nemzetközi).
2016. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, és igen, elég sok zenekar van, aki inkább muszájból csinálja a zenélést, mert bejött nekik a dolog, van egy aktív szerződésük valamilyen kiadóval és menedzsmenttel, és ennyi. az ilyenek azok, akik 4-5 év múlva azt mondják, hogy elég volt.


én például Karai Annát tisztelem ilyen szempontból nagyon. ő ugye a The Voice-ból lett jobban ismert, de előtte is tevékenykedett már jópár éve különböző paramore és egyéb hasonló jellegű zenekarokban.

annak ellenére, hogy nem kis pénz például egy országos 5-6 vagy több állomásos turné leszervezése, ők simán megcsinálták, és még akkor sem volt rosszabb a hangulat, amikor szegeden csak 10 ember állt a színpad előtt, amiből kb. a felük családtag, ismerős vagy épp zenekari tagnak a barátnője volt ott. és ez egy ingyenes koncert volt.


előfordult már, hogy ő ezt ki is mondta, hogy ő ennek ellenére is megy koncertezni, mert ő szereti csinálni, és öröme van abban, hogy a színpadon van.


erre meg pont tudok ellenpéldát is, országosan ismertebb zenekarról van szó, a közelmúltban hagytak fel a közös zenéléssel, és bár sokan szerettek volna tőlük is országos turnét legalább évente 1x, nem volt kedvük, mert hát minek utazzanak le pestről mondjuk pécsre, ha 100 ember se megy el a koncertre...inkább éves szinten lenyomtak pesten egy 4-5 koncertet, csodálkoztak, hogy a vidékiek nem mennek fel pestre, és ott is alig jött össze a 100 ember...korábban meg félévente volt 10-12 állomásos turné...


szóval van, aki el tud tekinteni az anyagiaktól, ha nagyon akar.

2016. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!