Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Beatles rajongók?

Beatles rajongók?

Figyelt kérdés
Jó lenne valakivel beszélgetni, aki nem szólja le őket, szóval akinek van kedve írjon. :) Egyébként 15 éves vagyok.

2015. okt. 16. 18:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát te aztán öntudatos vagy...csak kár, hogy hülyeséget beszélsz...

Nem a Beatles a kedvenc zenekarom, de azért már nekem is kezdi piszkálni a csőrömet ez a válaszoló, aki azt hiszi, ha ő azt mondja, a Beatles fos, akkor azzal megváltja a világot...

2015. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy váltom meg a világot, egy csomó nagy zenész, művész és gondolkodó elmagyarázta már, hogy mi a baj a Beatles-el, csak kéne őket olvasni/ismerni.
2015. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
De mondom, felsoroltam azokat az objektív tényeket, hogy miért gagyi a Beatles, cáfold meg őket. De kíváncsi vagyok, hogy hogy cáfolnád meg azt pl. hogy a rock n roll számaik vagy feldolgozások, vagy nyúlások?
2015. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
97%
Kedves utolsó! Teljesen elképedtem a felsorolásodtól. Nem akarom mindegyiket megcáfolni. Leginkább azon döbbentem meg, hogy véleményed szerint nem tudnak hangszeren játszani és énekelni. Ez hazugság. Nem tudom, te mit szeretsz, de Ők igenis úgy zenéltek, hogy nem CSAK digitális vacak effekteket pakoltak egy számba, mint manapság.
2015. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
97%
Egyébként tudnál linkelni, ahol művészek kritizálják a Beatest? Tényleg kíváncsi vagyok rájuk. Tudom, hogy nem voltak tökéletesek és voltak hibáik (ahogy mindenkinek...) De azért egyszerűen egy rakás ***-nak nevezni...
2015. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"eginkább azon döbbentem meg, hogy véleményed szerint nem tudnak hangszeren játszani és énekelni. Ez hazugság."


Nem hazugság, nem tudtak hangszeren játszani. Elsősorban persze Ringo dobolása tragédia, amatőr módon püföli a dobot, mintha fazék lenne. De Harrison gitározása is messze átlag alatti, főleg ha összeveted a korszak neves gitárosaival (Hendrix, Clapton, vagy ha már itt tartunk, Joe Pass, Jim Hall). Amikor leültek zongorázni, akkor is maximum néhány akkordot prüntyögtek le rajta.

McCartney képzetlen hangon próbál üvölteni, de a későbbi, profi rockénekesektől eltérően nincs sem hangszíne, sem hangereje hozzá. Legjobb példa erre a Helter Skelter, aminek a közepén elmegy Paul mester hangja. De a legfájóbb mégis az, mikor a korai lemezeken egymásra próbálnak tercelni, fizikailag rossz hallgatni.


"Nem tudom, te mit szeretsz, de Ők igenis úgy zenéltek, hogy nem CSAK digitális vacak effekteket pakoltak egy számba, mint manapság"

A korai számaik vacak, garázs hangulatú rock n roll-dalok voltak, nagy részük feldolgozás. De a későbbiekben történetesen pont, hogy attól lett Beatles a Beatles, hogy mindenféle stúdiótechnikai vackot raktak a számaikba, köszönhetően többek közt George Martinnak.


"Egyébként tudnál linkelni, ahol művészek kritizálják a Beatest? Tényleg kíváncsi vagyok rájuk."


Könyveket nem tudok linkelni. Szerezd be John Coltrane naplóját vagy Miles Davis (ön)életrajzát, ezek a MŰVÉSZEK, ZENÉSZEK sosem értették, hogy a fehér tinédzserek mit kajálnak az ilyen popsztárokon.

2015. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%
Azt hiszem, az stúdiótechnikával kapcsolatban félreértettél. Én azt akartam kifejezni, hogy ők nem vitték még túlzásba. De azért köszönöm a választ. És mondd, McCartney-t is tehetségtelennek tartod a többiekkel együtt? Persze megértem, hogy neked más a véleményed, mint nekem. Már csak az jutott eszembe, hogy miért is írtad le azt, hogy szerinted mennyire gagyi a Beatles. Mi is volt a kérdező kérdése? Most már nem vitatkozok többet, azért a kérdező véleménye érdekelne még!
2015. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

McCartney talán a legtipikusabb az egész bandából. Az énekhangja fájdalmasan rossz, hangereje nincsen, hangszíne képzetlen és irritáló, zongorázni úgy tud, mint bárki aki három hétnél többet prüntyögött a hangszeren, a basszusgitározása egy rossz vicc (a Höfnere is az), a lassú számai nyálasak (Yesterday) vagy gagyik (Obladi-oblada), és nem szégyellik őt zenésznek nevezni, miközben még kottát olvasni sem volt képes megtanulni.


Tehetségtelenségére a legjobb bizonyíték egyébként főleg a Beatles utáni karrierje a Wings-el és a sok egyéb mocsokkal.


Nem kötelező vitatkozni. Amúgy nyugodtan leírhatom a véleményemet, ez nem a Beatles fan fórum.

Amúgy az is jellemző, hogy rajtam kívül senki nem ír szakmai/esztétikai dolgokról, mert a Beatles egy afféle szentség, arról rosszat mondani nem szabad, mert anyu-apu is azon nőtt fel, a Yesterday-re smároltak először etc.

De ez hülyeség. Miért ne lehetne objektív szempontok szerint értékelni a Beatles teljesítményét? Ha már zenészeknek nevezik magukat, és őket is annak tartják elvileg.

2015. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
A kérdés egyébként a rajongókhoz szólt, nem volt muszáj válaszolnod rá. Egyébként lehet, hogy nem a legjobb zenészek, de attól még egy kor meghatározó zenekara. Lehet, hogy nem Ringo a legjobb dobos vagy, hogy Harrison nem kapott olyan hosszú szóló részt és bizonyítani se tudta tehetségét, de valamiért még mindig több ezren szeretik őket. És ha nem haragszol én továbbra is szeretni fogom őket, mert nekem tetszik a zenéjük és emberileg is szeretem őket. És nem a te véleményed szerint fogom megváltoztatni a zenei ízlésem. Szerintem ezzel le is zárhatjuk a vitát, mert azokhoz beszéltem, akik szintén szeretik őket. És a szüleim pont nem szeretik a Beatlest, teljesen magamtól szerettem meg őket, szóval ez a tipped nem jött be. Szóval szerintem téma lezárva.
2015. nov. 2. 19:33
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

széthypolt fos? tehetségtelen? hol élsz te idióta? Minden idők legsikeresebb és meze legnagyobb hatású zenekaráról beszélsz... technikailag nem voltak virtuózok hangszeren ezt elismerem, de attól még kitűnő zenét gyártottak, több mint 1 milliárd eladott lemez. Lennon és Mccartney legjobb dalszerző duo ever, Paul pedig kiváló zeneszerző és nagyon is jó hangja van. "a dalaik nagyrésze lopás" itt nevettem a legnagyobbat, kinek szeretnél bizonyítani? ahelyett hogy innád 1-2 kritizáló zenész szavait, inkább azt nézd meg hányan ismerik el őket, és tartják igazi legendáknak őket kérdés nélkül. :*

ps:a wings a 70s évek egyik legsikeresebb zenekara volt

2016. márc. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!