Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik Digitális zongora...

Melyik Digitális zongora lenne jobb?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok és ép, hogy egy hete kezdtem el tanárhoz járni és a tanárom valamint magam is úgy gondolom, hogy be kéne szerezni egy Zongorát. A gond az, hogy nem tudok dönteni valamint a tanárom (70+) nem igazán ért az újfajta elektromos/digitális zongorákhoz.

Casio CDP-120

vs

Roland EP97


vagy esetleg valaki tudna egy jobbat hasonló árban? Max 115k-m van rá.



2015. dec. 3. 20:51
 1/4 anonim válasza:

Én már próbáltam több mechanikát is. Ha kizárólag digitális zongorában gondolkodsz, akkor ajánlom a FATAR-t, vagy a ROLAND -ot, mindkettőnek jó a kalapácsmechanikája. A Yamaha és a Casio nekem nem jött be, kissé puhának, lágynak találtam a billentését. A Roland és a Fatar mechanikája sokkal élménytelibb. Nekem FATAR STUDIOLOGIC SL 990XP midi billenytűzetem van ROLAND SD-50 hangmodullal. Mindkettő kb. 130 000 Ft-ba került, kitartópedállal. Nagyon elégedett vagyok vele, Sokmindenre tudom használni, a zongorázástól kezdve a zeneszerzésig bármire, és árban is nagyon jó vétel.

Amit még ajánlanék, az a Roland NX300, vagy NX700, de azok 400 000 Ft-tól kezdődnek. Az olcsóbb verziók pedig kevesebbet tudnak ami a hangmodul részét illeti.


Ennél jobb már csak a SILENT akusztikus zongora, ami egyesiti az akusztikus zongora kalapácsmechanikáját a digitális zongorák hangmoduljának kiváló hangzásával. Ezek viszont már 1 000 000 Ft fölött vannak.


Én a kettő közül a Rolandot választanám, de ajánlom a figyelmedbe a FATARt is, tényleg nagyon jó:


[link]


használtan, ez csak midibillentyűzet, kell hozzá hangmodul is, mondjuk egy Edirol SD 20: [link]

nem próbáltam, de ha sajnáltam volna a pénzt a Roland SD-50 re, amit nem bánok, akkor ezt vettem volna.


[link]


Remélem némileg segítettem.

2015. dec. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1

Ok, de még jó hogy nem a Korg Kronost 88 as verzióját ajánlod!:)


Kérdező

Én azt mondom hogy ne siesd el...

Az első válaszolónak igaza van, csak elég nagy vonalakba vázolta fel a dolgokat.

A midi billentyűzetek pl nem mindenkinek jönnek be...

Az egy más világ, és van aki szereti van aki nem.

Viszont egy studiolog + egy midi is már használható lehet.

Én a helyedbe várnék egy kicsit és 150-ért már ott a korg sp170.


A casiot azt semmiképpen, de az ep 97es se valami jó választás (hosszú távra kevés)....

2015. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. A gond az, hogy sürgősen kellet volna egy, amivel otthon tudok gyakorolni, szerencsére az egyik ismerősöm pont váltott egy komolyabb zongorára és megvettem olcsón az ő NP31-es zongoráját tartozékokkal 50e-rt. Kezdésnek az első pár hónapra remélem megteszi, és utána, ha tényleg menni fog, és komolyabban érdekel akkor megveszem a Korg SP170S zongorát, nagyon tetszik, már korábban is szemezgettem vele egy hangszer boltban de nagyon ki esett az árkeretemből.
2015. dec. 5. 06:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen ez így jó lehet!:)


Jó szenvedést kívánok....:)

2015. dec. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!