Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Éneklek pár éve, elkezdtem...

Ricko117 kérdése:

Éneklek pár éve, elkezdtem zongorázni, kísérni magam. Az akkordok már mennek, és néztem hogyha jobb kézzel játszom az akkordokat, akkor ballal kell a basszust. Ezekre milyen szabály van? Mind1 mien basszust játszok?

Figyelt kérdés
olyasvalaki írjon aki tud zongorázni,és ért hozzá

2014. ápr. 14. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan basszust játssz, amilyen az akkord, azon belül főleg alaphangot,kvintet és oktávot használj.

Pld. C dúr esetében C - G - C, A mollnál A-E-A. Ez az alap.

2014. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a jobb kezes akkordot is váltogathatom/felbonthatom ugye?
2014. ápr. 17. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Már hogy lenne mindegy?

Az se mindegy milyen ritmusba, mert ugye úgy kell ritmizálni, nem mindegy hogy lépegető wolking basst hozól egy swing alá, vagy ép egy tangót kísérsz, vagy egy bossát.

Minden stílust máshogy kell kalapálni.

Ugyanis a jobb kéz ritmizálja is a bassussal a zenét, nem elég csak lefogni a harmóniát, mondjuk egy slow-nál nem nagyon kell ritmizálni csak az egyekre, de ott elég kemény alterációk vannak:)

Ajánlom neked Esze Jenőnek a Tanuljunk zongorázni tánczenét című zene elméletét...

2014. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
En evvel eggyet ertek, de van meg egy kerdesem,: Ha zeneles kozbe eneklek, fogom a hozza megfelelo akkordot, vocal kozbe a jobb kezzel mit csinalnak olyankor ,hegeduvel szolzok? es a felso orgonan emelem ki harmonikaval vagy az also billentyuzten, jobb kezzel harmonikaval enekles kozbe fogom az akkordokat? Koszonom ha viszairsz
2015. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!