Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Michael Jackson Thriller című...

Michael Jackson Thriller című albuma mitől szól hangminőségileg a korához képest annyira jól?

Figyelt kérdés
A lemezt 1982-ben (!) vették fel, viszont az eredeti cd egy viszonylag komoly (használtan is 300e Ft feletti értékű) hifin a cd mai felvételeket megszégyenítő módon hihetetlen jó hangminőséget, dinamikát, térleképzést küld a hangfalakba, tényleg döbbenetes a hangzás még ma is. Hogy lehet ez?
2015. dec. 10. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem egy sufnistúdióban lett felvéve.
2015. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Michael Jackson maximalista volt.Mindent a végletekig tökéletesített.A Thrillert például több hónapnyi munka után teljesen előről kezdte mert nem volt megelégedve az addigi anyaggal.Nem véletlen hogy ez a világ legtöbb példányszámban eladott zenei albuma.
2015. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Maximalista volt.

Egyébként a Thriller című számot egy visszhangos helyen vették fel, azt hiszem egy fürdőszobában vagy zuhanyzóban. (Hallható is, főleg acapellán)

A Billie Jean dobolási technikája is újdonság volt. Én úgy tudom, hogy a dob belsejében egy cukornak a zacskóját helyezték el , ezért is olyan a dob hangzása. Lehet is hallani, olyan, mintha egy kicsit sercegne... (A zongorát is napokig tartott neki kiválasztani, végül egy Yamaha mellett döntött.)

A P.Y.T. című dalnál is egy újfajta szerkezetet használtak, amikor a refrénben a background megszólal.

Aztán Bad album I just can't stop loving you című számában is egy új eszközt használtak...(amikor suttog az elején -a teljes verzióban-.)


A zeneipar (ezen belül még a zenés videóanyag gyártás [videóklippek] rengeteget köszönhet Michael Jacksonnak.

Tényleg egy igazi maximalista volt.


Egyszer azt mondta: "I'm never pleased with anything, I'm a perfectionist, it's part of who I am."


Sosem vagyok megelégedve semmivel. Maximalista vagyok, ez része az énemnek.

2015. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Reméljük, az utókornak a lemezei maradnak meg, életének utolsó évtizede pedig feledésbe merül.
2015. dec. 17. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!