Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek, kezdőként?

Milyen gitárt vegyek, kezdőként?

Figyelt kérdés

Nagyjából utánaolvastam, hogy mi az előnye-hátránya, ha klasszikuson vagy elektromoson kezdek, arra jutottam, hogy én elektromoson szeretnék. Azt olvastam, hogy a Cort gitárok elég jók kezdőknek, és hogy kb. ez az 50 ezres kategória bőven jó, szerintetek egy ilyen jó lenne? [link] Ezt át is tudnám venni személyesen (gondolom jobb, mint postázni). De ahogy látom, ehhez nincsen erősítő, azt külön hol érdemes venni, neten vagy boltban? És milyen árkategóriába? És ha beírom, pld. ide a vaterára, hogy erősítő és leütök egyet, akkor az passzolni fog ehhez a gitárhoz? (bocs de tényleg kezdő vagyok...)


Vagy érdemesebb egy olyat venni, amihez alapból van erősítő?


Köszi előre is a segítséget!



2016. jan. 6. 03:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó gitárt néztél ki kezdőknek a cort az egxik legjobb.nekem is ilyen .minden gitárhoz jó szinte mindegyik erősitő és forditva is ha jól tudom.erősitőt ajánlok hozzá aza cube 10gx nekem ilyen . De egy jo fajta erősitőn szerinem ne sporolj mert az évekig is tovább mint a gitár birja.az orange crush t nagyon dicsérik .

És bolt érdemesebb venni bármit is de van egy jó oldal a [link]

Plusz állvány féle vagy tartóhelyet is szerezz be a gitár érdekében:-)

2016. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, hasznos volt ment a + :)!


Egy kicsit többért, 37 körül láttam 10 GX-et és Orange Crush-t is ezen a weblapon, Orange-ból ez volt a legolcsóbb, de gondolom ez is megfelel (100-ért, de 70-ért azért akkor se vennék :D). Szerinted ez jó árkategória egy erősítőnél? Mondjuk 20 alatt már, vagy 20-30 közt se nagyon akarjak ilyet venni? Köszi az oldalt, gondoltam, hogy azért boltba, újonnan érdemesebb, de gondolom egy ilyen gitárt, mint amit linkeltem jóval többért kapnék boltba, és azért csak nem akkora gond, hogy használt volt, nem? Én úgy látom jól karban volt tartva, vagy szerinted ezt nem érdemes megvenni, ink. vegyek boltba ilyesmit?

2016. jan. 6. 20:03
 3/6 A kérdező kommentje:
45 ért láttam a weblapon egy hasonló Cort-ot... hát nem tudom... mondjuk ahhoz kevesebb a tartozék szerintem...
2016. jan. 6. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
A gitár,amit linkeltél teljesen okés egy kezdőnek. Újonnan többért kapod meg, de érdemes körülnézni, a [link] webáruházat én eddig teljesen korrektnek találtam, itt tudsz az új árakról tájékozódni, bár szerintem jobb, ha személyesen meg tudod nézni, akár használtat a hirdetőnél vagy hangszerboltban. A hansznált cuccok nyilván lényegesen olcsóbbak még újszerű állapot esetén is, ha abban gondolkodsz,érdemes a [link] -t csekkolni. Ha kifejezetten gitár erősítőt nézel, az szinte biztosan jó lesz, az erősítő önmagában túl tág kategória. Kezdőknek jónak tartom a Fender Frontman, Orange Crush, Peavey Vypyr, Roland Cube és Line6 Spieder szériát. Akár újonnan,akár használtan veszed, első nekifutásra 25-30 ezer fölött nem érdemes erősítőre költeni, később úgyis lecseréled, ha már jobban játszol és komolyan gondolod adolgot, ha esetleg abbahagyod, meg nem buksz olyan nagyot. nem egészen 100k-ért nem egészen egy éve én egy 100W fullcső Peavey kombót csíptem meg használtan, kezdőként az a kategória pedig jól gondolod, hogy indokolatlan, nagyjából az ágyúval verébre esete lenne. Olyan gitárt nem vennék, amihez van erősítő, az ilyen pakkok nem valami minőségiek szoktak lenni, meg jobb, ha te tudsz választani külön-külön. A kiegészítők pedig legtöbbször parasztvakítások, nyilván vacakokat szoktak az ilyen csomagokhoz adni, jobb ha inkább később veszel normálisat (gondolok itt pl tokra vagy hevederre), egy normális kábel meg pár pengető pedig nemolyan nagy kiadás.
2016. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
41%
Kedves kerdesiro! Erositobol azt javasolnam, hogy inkabb add bele a penzed, mert aztan ha folytatod a gitarozast, es ugy dontesz, hogy veszel egy ujabb, jobb hitart, akkor lesz hozza az a jo kis erosito, amit meg regen vettel. Erositobol a Fendert nem annyira javaslom, mert nehez kifogni belole a jot, es eloforduljat, hogy eleg erces a hangja. En egy Marshall birtokaban vagyok, es az tenyleg egy jo marka, esetleg probalkozhatsz egy Orange-dzsal is. Ami a gitart illeti... Igen, valoszinuleg jo a Cort, de nincs benne tul sok tapasztalatom, ezert azt nem fogom javasolni. Inkabb szet neznek a helyedben, hogy milyen Squier gitart tudnek venni. A bullet-strat neked a legjobb valasztas lenne, mert kaphatsz olyat HSS konfiguracioban is, es azt szerintem megkoszonned, mert iszonyat jo hangja van, emellet ott van a humbucker mellett a ket single coil, tehat stilusok tarhazat tudod vele jatszani, es maga a gitar ujonnan sem tul draga. Ha Bullet-Stratot veszel, arra keszulj, hogy valoszinuleg o lesz a tarsad az elso koncerteden is.
2016. jan. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húú, nagyon köszönöm a részletes válaszokat, felpontoztam mindenkit :)! Hát, akkor ezen még gondolkodok egy kicsit, szerintem pár nap múlva döntök...
2016. jan. 7. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!