Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként milyen klasszikus...

Kezdőként milyen klasszikus gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen nylkonhúrossal szeretnék kezdeni, hogy ne vegye el a kedvem a gyakorlástól az, hogy a fémhúrtól szétmennek az ujjaim. Később szeretnék majd elektromosra váltani, de az alapokat ezen a gitáron szeretném megtanulni. Erre maximum 40ezer forintot szeretnék áldozni, majd később az elektromosba szeretnék többet befektetni. Előre is köszi!

2015. júl. 23. 15:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Játszottál valaha fémhúroson? Nem? Akkor honnan veszed hogy szétmennek az ujjaid? Van akinek szétcseszi, van akinek nem, ez változó. Én pl. elektromossal kezdtem, mindig is vékony húrokat használtam, sosem vágott meg, sebzett meg, stb... De amúgy nem értem a logikád, ha később kezdesz el elektromoson játszani akkor nem fogja szétvinni az ujjaid?:D Nylon húr nem nagyon edzi meg, a kedved inkább az fogja elvenni hogy olyan hangszeren játszol, amilyenen nem is szeretnél.
2015. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Sosem játszottam más hangszeren, csak furulyán, szóval csak az olvasottakra és hallottakra tudok hagyatkozni. Többen azt javasolták nekem, hogy jobb egy klasszikuson kezdeni, amihez egyébként szintén lenne kedvem, mert a klasszikus gitár hangját is nagyon szeretem. Abban viszont igazad lehet, hogy nem nagyon edzik a nylonhúrok az ujjat, csak úgy gondolkodom, hogy talán sok lenne egyszerre kitekerni az ujjaimat és még szét is vágatni. Mint mondtam, gitározás témában abszolút kezdő vagyok, szóval szívesen meghallgatok minden véleményt.
2015. júl. 23. 16:14
 3/33 anonim ***** válasza:
Hát klasszikus/flamenco gitározás ezerszer durvább és technikásabb tudd lenni, mint mondjuk akármilyen metal szóló. De ne keress kifogásokat, szeretnél klasszikus gitározni és kész, nincs ezzel semmi.:)
2015. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Okés:) Már csak azt kéne tudni, hogy milyen gitárt vegyek? Ha erre is valami javaslatod van, szívesen hallgatom:)
2015. júl. 23. 19:01
 5/33 anonim ***** válasza:

Én mikor szólógitáron szerettem volt megtanulni, én is így voltam, hogy először majd klasszikus és utána ez. Megkérdeztem egy ismerősömet, aki már régóta gitározik, hogy mit tanácsol. Azt mondta, hogyha én elektromos gitáron akarok játszani, akkor felejtem el a klasszikus, akusztikus gitárokat, mert teljesen más és feleslegesen kihajítanám a pénzt egy olyan gitárra, ami nem is érdekel és lehet, hogy még a kedvem is elmenne a gitározástól. És teljesen igaza volt, mert ahányszor kezembe fogtam egy akusztikust, engem valahogy nem érdekelt és unalmas volt. Nem rég megvettem a szólógitáromat és imádom! Nem hittem volna, hogy ennyire belebolondulok. Az ujjaimat nekem egyáltalán nem cseszte szét. 4-5 napig fájt egy kicsit, most egy óra gyakorlás után egy kicsit bizsereg, de ennyi.


Bár látom téged a klasszikus is érdekel, de te tudod melyik nyomja jobban a szívedet. Én azt mondom inkább arra hallgass.

2015. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Léteznek keskenyebb nyakú klasszikus gitárok is (pl. Fender ESC-105), ami egyfajta átmenet lehet az elektromos felé.

A nylon hangzás egyébként nagyon szép tud lenni, én is szeretem, csak érdemes már az elején valami márkásabb húrkészletet venni hozzá, mert valószínűleg valami noname kínaival kapod.

2015. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
A Fender ESC-105-öt nagyon nem ajánlom. Nekem van, de borzasztó rossz. Beállítani lehetetlen, a nyak olyan görbe mint az állat, húrok nagyon magasan vannak, emiatt kb. lehetetlen rajta játszani, de emellett az érzékenysége szörnyű, ezen a gitáron legato elfelejtve... ha még ez nem volna elég, a nyakában van merevítő pálca (de hogy minek klasszikus gitárba... gondolom fém húrt is rálehet tenni, bár én nem szívesen tennék ilyet), amin alig csavartam egy felet, már reccsent egy rohadt nagyon és azóta csak forog a pálca de nem állít semmit, a hangolókulcsokon azok a műanyag fogantyúk (nem tudom mi a pontos megnevezése) sorra repednek szét és törnek le... agyrém, nagyon nem ajánlom.
2015. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Jah és kihagytam, hogy a hangolást abszolút nem tartja... okozott is ez egy kínos fellépést.
2015. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. 7-es: nem lehet, hogy valami olyat kaptál, ami megsérült szállítás közben? Én nem hallottam olyan rosszakat róla, de azért hiszek neked, bár nem tudom, hogy egy ennyire ismert cég hogy merészel akkor ilyen selejtet legyártani, és még a nevét is adja hozzá?


Kérdező: nekem egy Hohner HC06-osom van. Megbízható, német hangszer, szóval ezt a típust biztosan tudom ajánlani.

2015. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy pont valami selejtes darabot sikerült kifognom, megmondom őszintén más ESC-105-el nincs tapasztalatom. Egyébként attól függetlenül szeretem, meg használom, de sokszor hozott kellemetlen helyzetbe... ha mindegyik ilyen minőségű akkor ezzen az áron ezerszer jobb gitárokat lehet kapni (attól függetlenül hogy eléggé alsó kategória.)
2015. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!