Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nemsokára elkezdek gitározni...

Nemsokára elkezdek gitározni és van 2 elképzelésem amik szóba jöhetnek, melyiket lenne érdemesebb megvenni? Lent

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ez a 2 ami tetszik,kezdő vagyok de én metál irányba megyek és az ilyesfajták tetszenek,az első az kezdő a másodikról nem tudok sokat.Aki esetleg ismeri ezeket ha leírná melyiket érdemesebb,vagy ha ismer egy hasonlót ami talán jobban megérné annak köszönöm a segítséget :)


A jackson az árban a plafon amit esetleg rászánnék gitárra


2016. jan. 18. 17:28
 1/5 anonim válasza:

Nekem cort x-6-om van, tiszta hangja nem túl jó, viszont torzítva szuper. A másikat szokatlan formája miatt nem ajánlom (nehéz vele ülve játszani, álvva meg szintén nehéz kezdeni).

A cort-ról megoszlanak a vélemények, viszont a többség szerint és szerintem is nagyon jó mint első gitár.


Aztán az erősítőröl se feledkezz meg, abból figyelj, nehogy rosszat vegyél, mert az akkor már veszett ügy :D (Roland cube 30x-em van egyébként)

2016. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
erősítőre nem szánnék 30 ezernél többet,vagy esetleg építek vagy több megoldás is megoldható (elektronikai tanonc vagyok szóval értek ezekhez de gitárerősítővel még nem volt dolgom).A jackson a formája miatt tetszik nagyon (bár ebbe az akadályba bele se gondoltam meg a hangja is szép de a cortnak is)
2016. jan. 18. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

hát szerintem semmiképp se vegyél tremolóval. 1 dolog az hogy ebben az árban vacak tremolók vannak, amik könnyel elhangolódnak, a másik dolog viszont hogy nagyon nehéz beállítani (egy kezdőnek) és nem igazán lesz lehetőséged áthangolni a gitárt, mert akkor a rugókon is állítani kell, húrokból más kell, stb.

És mivel kezdő vagy ezért nagy hasznodra semmiképp nem lesz, lehet vele 1-2 trükköt csinálni, de minek ha még az alapokat se tudod, szóval csak hátráltatni fog. Meg amúgy is tremolós gitárt úgy kb 150k fölött éri meg venni, az alatt semmiképp.

Fix hidas az ami neked kell szóval ha ez a kettő lehetőség van akkor inkább a jackson.

2016. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
amúgy meg ha pl 100k forint keretből akarsz kombót meg gitárt venni, akkor szerintem inkább vegyél egy legalább 40W-os kombót és egy olcsóbb gitárt, mert kezdésre teljesen megfelel egy 50k forintos gitár is, és úgy akkor ha már játszol egy fél éve, találhatsz magadnak 1 dobost akivel gyakorolhatsz. Viszont ha csak egy kis kombót veszel akkor az nem lesz elég ahhoz hogy átüsse a dob zaját, szóval hiába lesz jobb gitárod..
2016. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a cortot ajánlják kezdő gitárnak és piszok jó a hangja,a jacksonról a formája miatt mondok le mert kezdésnek lehet nagy falat lenne és az anyagiakat nézve mégis csak olcsóbbat vennék mert ezenkívül más kiadásaim is vannak mostanában
2016. jan. 19. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!