Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 16 évesen késő elkezdeni...

16 évesen késő elkezdeni megtanulni gitáron játszani?

Figyelt kérdés

Nagyon megszeretnék tanulni gitáron játszani. :) Kell hozzá tehetség vagy egy ügyetlenebb is megtanulhatja? Ti mennyi idő alatt tanultatok meg alapszinten ?

16/L



2016. jan. 18. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez elég szubjektív, de alapvetően a válaszom, hogy 16 évesen semmiképpen sem késő... Alap szinten mindenki megtud tanulni (perssze itt kérdés, hogy ki, mit ért "alap" alatt), csak valaki hamarabb, valaki később, több idő befektetéssel, gyakorlással. Hogy valaki profi szinten megtanuljon, szerintem ahhoz már a rengeteg gyakorlás mellett adotságra is szükség van. De erről lehet vitatkozni.
2016. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Soha nem késő hozzá, akár 50 felett is el lehet kezdeni
2016. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csatlakoznék az előttem szólóhoz. Én is úgy vélem hogy sosem késő elkezdeni, amíg az életed tart folyamatosan van rá lehetőséged. Ráadásul 16 évesen meg pláne. Én már 6 éves gitározok, még általános iskolás koromban kezdtem. Meggyőződésem hogy szinte bárki megtanulhat gitározni, aki kitartó és gyakorol. Most ha tehetségesebb vagy és sok időt fektetsz bele akkor pár év alatt képes lehetsz profin elsajátítani az alapokat. Van akinek fél év tanulás is elég és onnantól tudja majd magát fejleszteni viszont van aki évekig is jár gitárórákra.
2016. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát pár év alatt már az alapoktól jóval többeg me lehet tanulni... és honnét tudod hogy nincs hozzá tehetséged, ha még nem próbáltad? A gitározás sok mindent magába foglal.. lehet valaki könnyedén megtanulja a gitár technikákat és el tud játszani minden számot, de szólókat, riffeket íni meg nem tud, hiába gyakorol napi 10 órát. Szóval addig nem igazán tudod miben tehetséged, amíg ki nem próbáltad... viszont a kitartás is számít, mert még a legnagyobb gitárosoknak is vacakul játszottak az elején, szóval nem szabad idő előtt feladni.
2016. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak úgy hozzátenném, nincs olyan hogy valakinek természetes tehetsége van a gitározáshoz, csak rengeteg gyakorlással lehetsz jobb és jobb, nincsenenek rövidítések.

Az már másik dolog hogy zenét tudsz e írni, mert ott mutatkozik meg igazán a tehetség, de először kell hozzá egy eszköz amivel kifejezheted (mint pl a gitározás).

2016. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem teljesen igaz... Vannak olyan zsenik akik szinte gyakorlás nélkűl több hangszeren is tudnak játszani hallás után.
2016. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!