Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

BloodWorm75 kérdése:

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Milyen gitárt ajánlatok pop dalok eljátszásához pl.: Adele - Hello ?

A coverek amikben külföldiek dolgozzák át a számot abban akkusztikus gitárt fedeztem fel, de semmi sem biztos.

Ha lehet linket is tudtok adni?



2016. jan. 30. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
ILyenhez fémhúros akusztikus (western) gitár illik a legjobban, a popfeldolgozások nagy részében ilyenen játszanak. Hogy konkrétan milyet vegyél,az már nehezebb kérdés, egy csomó forma létezik, más-más felszereltséggel, nagyon sok gyártónál, hatalmas árbeli eltérésekkel. Sok mindentől függ, hogy milyet érdemes választasztanod, ezért nem is tudok konkrét modellt javasolni.
2016. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez alapján kb bármit.
2016. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha csak hobbiból szeretnél elkezdeni gitározni, akkor mindenképpen klasszikus, nejlon húros gitárt javasolnék, használtan.

Olcsóbbak is, könnyebb rajta lefogni az akkordokat, nem fájdítja az ujjakat annyira.

Sajna nem ismerem a nejlonos gitárokat, de egy bizonyos árszint felett már nagyon nem lehet mellélőni egy kezdőgitárnál.

2016. jan. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elektromosgitárt semmiképp ne vegyél kezdő hangszernek szerintem. Fémhúros (még ha vékonyabb is, mint az akusztikusnál), nyűgölhetsz a kiegészítőkkel, tompítani kell a nem pendített húrokat, a nyaka is más, és persze röghöz köt az erősítő.

Én a fémhúros gitárok hangját szeretem valami vastagabb húrozással, de ezek kicsit drágábbak, illetve elbátortalaníthat az, hogy keményebbek a húrok, ezért más pengetni és lefogni őket (nem mellesleg fájdalmasabb a gyakorlás).

2016. jan. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazából én most klasszikus gitáron tanulok és azért kérdeztem ezt, hogyha majd haladó szinten tudok játszani akkor átállok - most már tudom, hogy az akusztikus(western) - gitárra.

2016. jan. 31. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!