Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fesztiválokon egyszerre...

Fesztiválokon egyszerre dolgozni és koncertezni lehet/engedett?

Figyelt kérdés

Idén nyáron szeretnék pénzt keresni, és mivel kalandvágyó vagyok a fesztiválokon való takarítás tűnik a legnekemvalóbbnak. :)

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, főleg olyanoktól, akik többször is dolgoztak már Sziget-en/Volt-on/Balaton Sound-on. De persze minden fesztiválozós-dolgozós élményre kíváncsi lennék. A munkáltatók engedik, hogy a munka mellett elmenj (ha nem az összes, de jó pár) koncertre is? Vagy az egész abból áll, hogy munka és teljes a megkötöttség? Mennyire lehet bírni, hogyan viselkednek a fesztiválozók az ott dolgozókkal? Esetleg van esély arra, hogy backstage-be is bejusson az ember, vagy az már nagyon privát?

A sátorozás egy elkülönített részen van, vagy nincs ilyen kivételezés? És barátkozni van idő? Esetleg van olyan, aki életre szóló barátságot kötött egy másik ott dolgozóval? :)

Várok mindenkitől, mindent!

19L



2016. ápr. 25. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem annyira ne reménykedj, a backstage eleve kizárt - ha csak nem oda szól a takarítási munka, bár ezt kétlem.

Én is dolgozom fesztiválokon, csak egészen más körben, így pontosan nem tudok válaszolni a kérdésedre.


Vannak ismerőseim akik vállalták el fesztiválos munkát ugyanígy bulizási szándékkal. De elég szigorúan fogták őket, plusz egy fesztiválon lesz annyi takarítanivaló, hogy másra már ne jusson idő...


Szerintem egyedül tán a hosstess munkakör lehet olyan, amibe ez belefér. De a backstage ott sem...


De remélhetőleg megcáfol valaki és csak az ismerőseim voltak pechesek. :)

2016. ápr. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem 24 órán keresztül dolgoztatnak, tehát amikor épp nincs munkaidő, akkor azt csinálsz, amit akarsz. Nekem az egyik barátnőm ugyan nem takarít, hanem elsősorban karszalagokat szokott ellenőrizni a bejáratoknál (már évek óta, az egész nyarat a fesztiválokon tölti kb.), ő úgy szokta, hogy amikor nem dolgozik a koncertek idején, akkor bulizik. Elég fárasztó a dolog, van, amikor egész nappal dolgozik, éjjel pedig koncertekre megy, bulizik, piálnak, reggel pedig kezdi elölről, tehát a szórakozás ilyenkor eléggé az alvás rovására megy. Úgyhogy úgy készülj, hogy ezt max. így lehet megoldani. De ha koncertek idejére vagy beosztva, akkor biztosan nem fogsz tudni elkéredzkedni, ez nem így működik.
2016. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!