Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért csak 22 bundos a legtöbb...

RaiderHUN kérdése:

Miért csak 22 bundos a legtöbb elektromos gitár, nem lett volna jobb csak tiszta két oktávosokat gyártani?

Figyelt kérdés
gondolom spórolnak az alapanyaggal
2016. máj. 7. 17:45
 1/8 A kérdező kommentje:
illetve amelyik gitáron négy potméter van... azok mivel tudnak "többet" mint a két potméteres társaik?
2016. máj. 7. 17:51
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem azért több a 24 bundos gitár bár nem tudom :D

de ha 22es van a legtöbb gondolom azért mert a 23. 24. bundon már nem sok mindent játszanak (nekem 24 bundos van és én se használom a 23. 24.et)

2016. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit számít az a két plusz bund? A 20. fölött már elég nehézkes játszani,, és meg is van nélküle az ember. Hogy könnyebb legyen játszani, ahhoz a gitár alakján is kell változtatni a hagyományoshoz képes.
2016. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

amin 2 nél több potméter van azoknak tudod felezni a hangszedőit, és a hangszedőknek külön tudod állítani a hangszíneit


1-es voltam

2016. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat.. :D igen tényleg nehéz rajta játszani.. de attól elférne és jókat lehet vele sikongatni.. bár 22-vel is...
2016. máj. 7. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:

A 22 érintős gitáron a nyakfelvétel jellemzően közvetlenül a 24. érintőnél levő harmonikus csomó alatt van. Ez hat az üres húrok harmonikus szerkezetére. A nyakpozíción egy 24 érintős gitáron fényesebbnek fog hangzani.


Az, hogy ez jó vagy rossz, azt te döntöd el.

2016. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki talan soha eleteben nem tevedt a 12. bund fole, neki 21 is sok,a gitarosok nagy reszenek meg pont eleg. Szo nincs sporolasrol, egyszeruen sokaknak folosleges, akinek meg nem, az valaszt 24 bundosat. Annak viszont van egy olyan kovetkezmenye is, hogy a 21-22 bundos gitaroknal megszokott hangrol le kell mondani, mivel a nyaki hangszedo ezeken epp a 24.bund helyen van.
2016. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 4 potmeter meg azert hasznalatos ( leginkabb Gibsonoknal), mert mindket hangszedohoz hozza van rendelve 1-1 hangero es hangszinallitasi lehetoseg. Igy a 2 hangszedo hangerejet (ezaltal akar a torzitast) elore be tudod allitani, a puvalaszto kapcsoloval meg egy mozdulattal valtogathatsz a ketfele hangzas kozt. Kozepso allasban meg vegtelen lehetoseg van a 2 pu mixelesere.
2016. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!