Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek könnyebb elkezdeni...

Szerintetek könnyebb elkezdeni zongorázni mint gitározni? És nem késő elkezdenem? {Többi lenn}♡

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és sokszor gondolkodtam azon hogy megtanulok játszani zongorán vagy esetleg gitáron.(tudom hogy nincs olyan hogy "megtanultam" és kèsz..de el szeretném kezdeni). Mondták már hogy ezt nem 14 évessen kellett volna elkezdeni és hogy ennek mennyire van jelentősége? Tényleg valamilyen szinten felestleges elkezdeni ebben a korban?

2016. júl. 4. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nemsoká 14 éves leszek, és 7 éves korom óta gitározok. Szerintem a gitározás nehezebb mint a zongora, így ennyi évesen lehet a zongorát kéne próbálnod:)
2016. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kinek mi nehezebb... nekem a zongora nehezebb. Amúgy én 27 évesen kezdtem gitározni, semmi gond ezzel sem. Ugyanúgy meg lehet tanulni, csak sok gyakorlás szükséges hozzá.
2016. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond ezzel én is annyi idősen kezdtem mint te, azóta el telt három év, és gitáron el tudom játszani a Smoke on the watert szólóval :D Nekem a gitár jóval jönnyebb, pedig zongorázni is tudok egy picit két kézzel. Kinek mi. Ha kell bármi segítség még, írj!
2016. júl. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sándorjános ***** válasza:
Jaco Pastorius 4-5 év dobolás után kezdte el a basszusgitárt 17 évesen 27 éves korára (korai halála) a világ legjobbjai közt tartották számon, hatása máig nyomot hagyott a basszusgitár világán (egyesek szerint máig a világ legjobbjának számít). Sose késő.
2016. júl. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem felesleges.

Ha olyan komoly szintre eljutni valami technikailag is összetett műfajban, mint mondjuk a komolyzene vagy jazz, akkor érdemes minél előbb elkezdeni, az tény.

Másrészt a legtöbben tizenéves korukban vesznek először a kezükbe gitárt, és meg lehet nézni, hova jutnak el. Egyszerűen fiatalon fogékonyabb rá az ember, ennyi.

Olyan, hogy nehezebb vagy könnyebb hangszer, egyszerűen nincs, arról van szó, hogy más-más fázisok nehezek a tanulási folyamatban. Gitáron könnyebb elérni egy értékelhető szintet, mint zongorán, ellenben ott megrekedni is ugyanilyen könnyű, igazan magas szinten művelni mindkét hangszert csak igen sok gyakorlással és biztos elméleti háttérrel lehet.

Én 14 évesen kezdtem el gitározni, most pedig már 20 felé járok. Nagyon szeretem, és sokat gyakorlok, ennek meg is van az eredménye, profi zenész valószínűleg soha nem leszek, de egyre gyakrabban kapok elismerő szavakat a játékomra :)

2016. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ezt nem lehet későn kezdeni és mindegyik a maga modjan könnyű egyben nehéz. Érdemes mind a kettőt megtanulni.
2016. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sokat segített :)
2016. júl. 6. 08:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Fifti-fifti, hiszen furulyázni se könnyű. Az a könnyebb amelyiket szereted. Én 17 évesen kezdtem el gitárt tanulni, 19 évesen szolfézs-t. 20 évesen pedig már kisebb bulikban zenéltem és azóta is fejlődöm, több stílust kipróbáltam és élvezem 40 évesen is. Sok sikert!
2016. júl. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13 éves vagyok. 7 éve zongorázom, és elég jó szintre eljutottam. Legutóbb a Török indulót tanultam meg, de egy csomó szonátát, keringőt és más klasszikus darabokat is tudok. Én azt mondom, a gitár egy olyan hangszer, ami önmagában nem állja meg a helyét, csak valamilyen zenekarban. A zongorának gyönyörű hangzása van, és egyszerre több szólamban lehet játszani, ezért egy ember képes rajta előadni olyan dalokat, amelyeket más hangszeren ilyen módon nehezen, vahy nem is lehet. A legnehezebb a két kéz különválasztása, ám minden gyakorlást, fáradtságot megér.
2016. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

12 éves vagyok 6 éve zongorázom a tanárom szerint van érzékem a zenéhez bár a Poulenc Keringővel eléggé szenvedek a Prokofjev Tarantellával már kicsit kevésbé :)

Ahhoz képest pár hónapja gitározom,de a barrék pl. nem mennek :(

2017. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!