Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért rezeg pár húr az akuszti...

Miért rezeg pár húr az akusztikus gitáromon?

Figyelt kérdés
Tegnap jött meg az akusztikus gitárom. Ma elkezdtem behangolni. Ha simán pengetem nem rezeg de ha lefogom elkezd rezegni pár húr. Állítólag a gitárnyaknak jó a dőlési szöge. Lehet rosszul hangoltam vagy rosszul fogom le? Még kezdő vagyok :)

2016. júl. 13. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a jo,ha rezeg. Ha nem rezegne, nem szolna.
2016. júl. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a zörgésre gondolsz, akkor az lehet a nyak görbesége/bundozás egyenetlensége vagy túl alacsony alsó/felső nyereg miatt, de mivel kezdő vagy, azért azt valószínűsítem, hogy a gyakorlatlanságod a fő probléma. Ez amúgy teljesen normális, ki kell tapasztalni, milyen kéz- és ujtartással tudod erőlködés nélkül is biztosan lefogni az egyes akkordokat és hangokat, ez pedig mind gyakorlást és időt igényel.
2016. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bundhoz (érintőhöz) közel kell erősen lefogni, ujjheggyel, és valószínűleg eleinte kicsit fájni fog. Itt van néhány fotó:

[link]

Ha így is zörög, reklamálj a boltnál!

2016. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Waff ***** válasza:
Próbáld nagyon erősen lenyomni a húrt az éribtőhöz. Ha így is bezizeg akkor nagyon alacsonyan vannak a húrjaid. Ha gondolod mérd meg a bund teteje és a mély E húr között a távolságot és írd ki ide. A 12-es bundnál mérd,kb 3 mm-nek kell lennie.
2016. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!