Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a különböző...

Mi a különbség a különböző elektromos gitár-formák között? Melyiket milyen zenéhez szokták inkább használni?

Figyelt kérdés

Vagy tulajdonképpen milyen jelentősége van annak, hogy az aditt girárnak milyen formája van? Melyik formát érzitek a legjobbnak, milyen tapasztalataitok vannak? Én eddig akusztikus gitáron játszottam, most venném életem első elektromos gitárját (nem feltétlenül rock zenére). Milyen formájút ajánlanátok? (Kb. 90 ezer forintom van rá, ha számít.)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. júl. 15. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Oly mindegy.
2016. júl. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kb mindegy tényleg. Függeni fog az erősítőtől is hogy milyen lesz a hangja, meg attól hogy milyen hangszedőkkel van szerelve (sss vagy hss vagy hh). De azért egy sss szerelésűt inkább lágyabbra, míg a hh szerelés meg a keményebbekre való.
2016. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A forma szerintem is kb. mindegy. A pickupoktól, illetve a gitár anyagától jobban függ a hang.
2016. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A forma csak a kényelem szempontjából lényeges. Nekem a sima strat forma esik legjobban kézre.
2016. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Ebben az esetben leírnátok légyszíves, hogy mitől és milyen módon függ egy gitár hangja?
2016. júl. 18. 01:00
 6/6 anonim ***** válasza:
nyak és a test anyaga, hangszedők + elektronika, nyak rögzítésének típusa, az hogy a test tömör vagy üreges, hogy testen átmenő a húrozás vagy nem, híd fajtájától, nyereg anyagától, húrok fajtájától. Tehát rengeteg dologtól függ a hang persze némely dolog csak kicsit változtat a hangon más meg komolyabban.
2016. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!