Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárt vegyek?

Milyen basszusgitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy basszusgitárt. Kb 2-3 éve kezdtem el akusztikus gitáron játszani. De szeretném megpróbálni a basszusgitárt is.

Felvetődött bennem ,hogy a Muziker.hu-ról rendelek.. de itt adódott a problémám.. Nem értek hozzá... már mint az oldal szerint van 4 húros, 5 húros, és 6 húros. Valaki elmagyarázná ,hogy ez mit jelent?:s

Illetve, tudnátok ajánlani ,hogy egyáltalán hol vagy ,hogy kéne elindulnom? Természetesen a használtól se zárkózom el.

Köszönöm a válaszokat előre is!:)



2016. júl. 25. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
A 4 húroson 4 húr van, az 5 húroson 5, a 6 húroson 6. Hangszert pedig nem rendelünk netről, hanem személyesen vesszük meg, hogy ki tudjuk próbálni. Az sem árt, ha elhívsz magaddal valakit, aki jobban ért hozzá.
2016. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez már rossz kezdés ha nem tudod hány húrosak vannak gondolom akkor az se mond neked semmit hogy p bass,j bass,pj bass,szóval elöször azt kellene tudni egyáltalán mire kell mert egy 4 húros jazz bassel te nem fogsz brutál death metált játszani ha az a célod (például)
2016. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Bármilyen meglepő a húrok száma a húrok számát jelenti.
2016. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az alap a 4 húros az elektromos akusztikus egyêb gitárok standard hanolása esetén az alsó 4 húrnak felel meg csak egy oktávval mélyebben persze ha a basszgityónál is a standard eadg hangolást vesdzük alapul. A több húros meg mélyebb és magasabb tartományba is kiterjeszti ezt. Kezdőknek 4 húrost ajánlok és leginkább egy normálisabb jazz bass kopit mert azoknak a nyaka nem annyira nagy ugrás elektromos meg akusztikus gitár után. Muzikeren árulnak sxeket azokkal nem igazán nyúlhatsz mellé.
2016. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a 4 húrosat ajánlom ( tapasztalat ) Volt már 5 húros basszom, nem jött be, alig használtam az legmélyebb H húrt, amilyet tanácsolok hogy vegyél és honnan . g(s)fnatic.hu <-- itt találsz használt basszusgitárokat, squiert ajánlok, mivel nagyon jó, és nagyon sokáig jó. + Az öregebb basszok már "beértek" azaz , nem fog a nyaka elcsavarodni, a hangján is hallatszik. Sok sikert! :)
2016. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!