Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy Stratocastert milyen...

Egy Stratocastert milyen típusú húrkészlettel javasolt használni?

Figyelt kérdés

Elsőre szólok, ez az első strato, ami a birtokomban van. Szereztem egy nagyon jó Squier stratot (21 bund) és raktam rá Ernie Ball Hybrid slinky készletet (46-9).

Eddig a 24 bund-os superstrato gitárjaimon ezt használtam mindig.

A rajta levő húrokat túl vékonynak találtam, ezért cseréltem ki.

A tremoló nem akar beállni vízszintbe még akkor sem, ha a tartó csavarokat teljesen betekerem. Végül 5 rugóval sikerült megtartani, hogy végre vízszintbe kerüljön.

Mekkora méreteket javasolt ilyen gitároknál alkalmazni?

A 2 oktávos gitárjaim simán beállnak 3 rugóval is enné la készletnél.



2016. aug. 17. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég furcsának tartom, amit írsz.

Nem a bundok száma befolyásolja azt, hogy adott hangolásban mennyire feszesek a húrok, hanem a menzúra hossza. Az érdekesség pedig az, hogy a legtöbb Superstratnak ugyanúgy 25.5" a menzúrája, mint a Fender és Squier gitárok nagy részének.

Ráadásul értelmezésem szerint ha a húrok túl lazák lennének, akkor nem több rugó meg nagyobb feszítés kéne a tremolónál, hanem kevesebb.

Az én legtöbbet használt gitárom egy Squier Classisc Vibe Strat tulajdonképpen (a hardverek többségét kicseréltem rajta, de a húrlába/rugók pont gyáriak), és évek óta gond nélkül használom Ernie Ball Super Slinky 9-42-es szettel, vastagabbat a világért sem tennék rá, mert nekem az nagyon fontos, hogy könynen tudja hajlítani. Amikor egy nagyon bluesos időszakom volt, egy ideig még 8-as szett is volt rajta, szintén különösebb probléma nélkül, szóval nem hiszem, hogy a húrok méretével lenne a gond, inkább a tremoló körül keresgélnéma problémát.

2016. aug. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amilyennel kényelmes.
2016. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármely 0.8-9-es pure nickel húrok, más alapanyagú sem hangban sem pedig a strat specifikációjához nem illik, sőt vannak amik kifejezetten koptatják a bundokat.
2017. ápr. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!