Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet megjavítani a...

Hogy lehet megjavítani a kicsit elgörbült gitárnyakat?

Figyelt kérdés
Első ránézésre nem tűnik görbének pedig még is az,onnan tudom mert rosszúl szólnak,rezegnek a húrok.Pedig nem a húrokkal van a gond mert már párszor átcseréltem.Szóval valahogy meglehet oldani vagy kuka?Nincs szívem kidobni mert egy elégszép gitár

#hang #gitár #görbe #gitányak
2016. aug. 21. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
állíts a nyakpálcán,ezért van a gitárokban hogy ne görbüljön el a nyak ha mégis akkor ezen kell állítani
2016. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja igen.Azt elfelejtettem mondani hogy akkusztikus gitárról van szó,és az enyémen nincs nyakcsavar
2016. aug. 21. 15:09
 3/10 anonim ***** válasza:
nyúlj be a dobba és a nyaknál ott van a csavar legalábbis akusztikusokon ott szokott lenni ahogy néztem
2016. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
sajnos nincs benne :( márka : romanza model név: R-390 így hátha többet tudtok segíteni
2016. aug. 21. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
hát azt írják nem valami jó na meg gitárosként én se vennék ennyiért gitárt,valószínüleg nem igen lehet vele csinálni semmit ha még a nyakpálcát is kispórolták belőle.De ha benyúlsz a lukon a nyak irányában nincs egy csavar? Én se értek hozzá többet számomra az elektromos a hazai pálya amiről mindent tudom akusztikusnál nem tudom mi hogy van.Ha nincs ott bent egy csavar akkor nem lehet vele mit csinálni
2016. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Emberek, ez egy klasszikus gitár, azokban soha nincs merevítőpálca, így nem is állítható a nyakuk. Akkor sem, ha tízezer forintos kínai gagyi a gitár, meg akkor sem, ha egymillió forintos spanyol mestergitár.


A megoldás; irány a hangszerész.

2016. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek egyes kommentelőkön. Mojo-é az egyetlen normális hozzászólás eddig. Klasszikus gitárral nem tudsz mit kezdeni, mert nincs benne pálca. Szépen elviszed hangszerészhez, aki megnézi. Általában két fő oka lehet a jelenségnek. Az egyik, hogy a nyak-test csatlakozás mozdult el, és ezért az amúgy egyenes nyak szöget zár be a fedlappal. Na ez a jobb eset, ilyenkor eltávolítják,majd remélhetőleg jól újraillesztik a nyakat. A rosszabb lehetőség az, hogy a nyakönmagához képest meggörbült, nem egyenes. Ha ez van, akkor (kisebb görbület esetén) azzal lehet csalni, hogy a fogólapot egyenesre csiszolják, ennek persze a fogólap vastagsága mint olyan elég szűk határt szab. Ha nagyon durván görbült a nyak, akkor jöhetnek az oylan durvább beavatkozások, mint a fogólap eltávolítása, nyak felszínének egyenesre gyalulása, majd új fogólap, vagy az új nyak. Azért írtam, hogy jöhetnek, mert ezek gyakran nemérik meg anaygilag. Mindenesetre egy szakember szinte ránézésre meg tudja mondani, hogy hogyan ésmennyiért lenne javítható.

Egy valamit még kifelejtettem: lehet, hogy nem is görbe a nyak, csak a bundozás vacak minőségű vagy nagyon kopott, az is okozhat ilyet.

2016. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Waff ***** válasza:
Az a Romanza egy rémgitár,eleve annyit sem ér hogy vacakolj vele. Tescoba,Auchanba nem szabad "gitárt"!
2016. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Waff ***** válasza:
Venni*
2016. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Waff ***** válasza:

Még annyit hozzátennék,hogy a klasszikus gitár nyakában nem azért nincs merevítő pálca mert a klasszikus gitár "alacsonyabb kategóriás" gitár a fémhúroshoz képest,hanem mert a nylon húrok feszítése jelentősen kisebb,ezáltal nincs szükség rá hogy fémpálcával megerősítsük a nyakat.

Az előttem szólót annyiban kijavítanám, hogy a nyaknak a testhez képest egy minimális szöget KELL hogy bezárjon,és maga a gitárnyak is önmagához képest homorúnak kell hogy legyen. Persze ezeket pontosan mérik,megvan hogy mettől meddig a meghatározott,még jó méret.

Az hogy mitől zizegnek be a húrjaid,több hibalehetőség is lehet rá a magyarázat. Nem biztos,hogy a görbe nyak miatt zizegős. Lehet túl alacsonyak a húrjaid és akkor hiába jó a nyak...ki kell cserélni a húrlábat.De lehet hogy oldalra van elgörbülve a nyak..természetesen az se tesz jót. Ha a bund-pálcikák nem tized-milliméter pontossággal vannak bedolgozva a nyakba,ezáltal egyik feljebb,másik lejjebb van...az is okozhat zizegést..és lehetne még sorolni a szokásos jelenségeket.

De mint fentebb írtam azt a Romanzát max dísznek a falon szabad használni. Néhány alkalommal megcsodáltam eme remekművet az Auchanba a zöldséges pult és a műszaki osztály között....valami rémálom az egész,úgy ahogy van. A nyaka a test hátulsó része felé görbült,a hangolókulcsokat kicsit megtekergettem,egyik szorult,másik szaladt...hangja valami borzalmas almaládára erősített pecazsínór-kombó hangra hajazott....ami a kinézetet illett..kidolgozatlan,festék megfolyva....egy vicc volt az egész.

2016. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!