Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azt hallottam hogy gitár...

Azt hallottam hogy gitár erősítőhöz effekt is kell, de mi az a effekt, és mire jó?

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 11:30
 1/2 anonim válasza:
100%

Rosszul hallottad, nem kell hozzá effekt.

És arra jó, hogy színesítse a gitárhangzást.

2016. aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, valamilyen módon megváltoztatja a gitár hangzását. Nagyon sokfajta létezik, annál is több gyártótól, ebben a videóban a leggyakoribbakat elég jól bemutatják:

https://www.youtube.com/watch?v=Pg6QaQpSoUc

Van, aki nem tudná elképzelni az elektromos gitározást effektezés nélkül, és szinte a komplett hangzását azok adják, (pl The Edge a U2-ból),míg mások meg arra esküsznek, hogy a gitárból menjen a jel egyenesen a jól kihajtott csöves erősítőbe, és az effekt csak felesleges cicoma (mint pl Angus Young - AC/DC).

Szerintem az igazság valahol a kettő között van, egy kis finom effektezés sokat tud dobni a hangon, de jóból is megárta sok.

2016. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!