Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Eddíg semmi közöm nem volt a zenéhez és ezen szeretnék változtatni. Milyen gitárt ajánlotok egy kezdőnek? Mi a különbség az akusztikus és a klasszikus között? Az egyetlen tanács amit kaptam, hogy fém húrosat vegyek. Bármelyik lehet fém húros?

Bocsi ha sok hülyeséget kérdeztem!

21/L



2016. aug. 31. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus gitár nylon, azaz műanyag húros, az akusztikus gitáron pedig általában a fémhúrosat értik. Ha kezdő vagy akkor inkább klasszikus gitárt vegyél, ugyanis a fém húrok tudnak fájni egy kezdő kézen. Ha egy kicsit "megkeményedik" az ujjbegyed mehet a fémhúros is, de ez mind rajtad áll.


Én egy gagyi Suzuki klasszikus gitárral kezdtem, de tökéletes volt egy kezdőnek. A lényeg hogy ne a tescoban, hanem rendes hangszerboltban vegyél gitárt, ott segítenek is neked a gitárválasztásban. kb. 20 000 Ft-ért már lehet egy rendeset kapni.

2016. szept. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
kezdhetsz egy komoly elektromos gitárral is,nem számít hogy milyen húros,persze a húr méret befolyásol.Én is így kezdtem egyből a mély vízbe ugrottam egy nem fix húrlábas metál gitárral és nem rinyáltam hogy fáj.Igaz 1 óra nyúzás után nem volt kellemes de nem halsz bele nem fáj annyira.Nekem az volt a legnagyobb problémám hogy félre pengettem sokszor vagy összeakadtam
2016. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Waff ***** válasza:
100%

Az első jól leírta. Kezdhetsz akár nylon,akár fém húrossal. A nylon húros tompább,lágyabb hangzású,a fém húros erősebb,csilingelőbb.


"... kezdhetsz egy komoly elektromos gitárral is,nem számít hogy milyen húros..." Az elektromos gitáron kizárólag fém húrok vannak...de mind1. És nem kell mindenkinek egyből a "mély vízbe

" ugrania...a gitározás nem úgy működik hogy nylon húros-fém húros-elektromos lépcsőfokokon battyogsz végig. Van aki a nylon húrossal nyomul egész pályafutása alatt,van aki fém húrossal...vagy akár mindhárommal....

2016. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem ez attól függ milyen stílusban szeretnél játszani. Most nyilván ha metál/rock-ot akarsz játszani akkor elektromos gitár a legjobb választás, attól függ neked mi jön be.

Általában a klasszikus gitár nejlon húros a country gitár pedig fémhúros és valamivel nagyobb + a gitár testen van egy kivágás hogy elérd a legfelsőbb bundokat is.

Szerintem nézd meg ez a videót, amikor én válaszottam, ez segített a döntésben: https://www.youtube.com/watch?v=tMY7PSwq0cI


Nekem egy country gitár volt az első, és olyan nehéz volt lefogni a húrokat, hogy fel is adtam vele, és inkább vettem egy elektromosat. Azon is fémhúrok vannak, de sokkal vékonyabbak, így nem olyan nehéz lefogni őket. Persze a country-ra is lehet vékonyabb férhúrokat tenni.

2016. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Egy Cort AD810-re esett a választás. Remélem megfelelő lesz (:
2016. szept. 4. 22:26
 6/7 Waff ***** válasza:
Tuti jó lesz a Cort AD810-es! :) Most már akkor csak sok gyakorlás és főleg kitartás kell és menni fog! :)
2016. szept. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Waff ***** válasza:
Ja és még valami....közben rákattintottam a fentebb linkelt youtube-os videóra....a Gitáregyetemet messziről kerüld el! Sok fórumon,blogokon olvasgattam ebben a témában már, és két "gitár-oktatós" projektet egybehangzóan nem ajánlanak senkinek,főleg nem kezdőknek. Az egyik a Gitáregyetem a másik meg a Pénzes-féle gitáriskola.
2016. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!