Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni, de nem tudom, hogy honnan és milyen márkájú gitárt vegyek. Valaki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés
Annyit már megtudtam, hogy klasszikus gitárral érdemesebb kezdeni, ha másért nem is, csak, hogy az ujjaim jobban bírják. Anno egyszer belekezdtem a gitározásba, mert volt itthon egy valami hatalmas benga gitár, amit át se értem ráadásul fémhúros volt és abba hagytam mert nem bírta az ujjam és semmi sikerélményem nem volt. (ami 13-14 évesen szerintem érthető) Szóval úgy döntöttem, hogy itt a nyár és megvalósítom az egyik álmom. Elhatároztam, hogy veszek egy gitárt, viszont nem szeretnék rá egy vagyont költeni max 20.000 ft-ot. Aki jártas a témában, az konkrétan milyen márkájú gitár ajánl és honnan vásároljak? Internetről vagy hangszerboltból?

2016. jún. 26. 01:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Műanyag húrosból a Toledo márkájút javasolta nekem anno a tanárom. Jó kis hangszer, könnyen megtanultam rajta játszani. Ez az a gitár (és még árban is belefér)

[link]

Mindenképpen hangszerboltban vedd! Próbáljátok ki, nem zörög-e, nem vágnak-e az érintők, nincs-e valami aja! Netről soha ne vegél gitárt!

2016. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Geryon, Martinez, Valencia olcsó klasszikusait próbáltam, egyikkel se volt baj. Amit érdemes kerülni: túl magasan futó húrok (középen 1cm vagy több), zörgő húrok (az első néhány bundnál lefogva), műanyag húrláb, átható vegyszerszag. Ha teljes mértékben a kényelemre mész, vehetsz 3/4-es méretűt is.
2016. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Waff ***** válasza:
Valencia,Geryon,Martinez tényleg elfogadhatók és árban is ott vannak 20 rugó körül. Viszont a húrláb ezeknél,de még a kétszer-háromszor ennyibe kóstáló gitároknal is műanyag.
2016. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3: Nem a hídról beszélek, az tényleg szintetikus, hanem a húrtartó lábról, amire a húrokat kell kötözni. Olcsóbb gitároknál ez műanyag, vagy feketére festett fa. Utóbbi a szerencsésebb eset.
2016. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* híd helyett nyerget akartam írni
2016. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mojjo ***** válasza:
Mondjuk, ha egy fémhúros gitár is akkora volt neked, hogy át sem érted, akkor a klasszikussal még több bajod lesz, ugyanis ennek még szélesebb a nyaka, még nehezebb átérni rendesen. Esetleg egy 7/8-os méretű klasszikust érdemes lehet kézbe fogni, mielőtt döntesz, az könnyen lehet, hogy kényelmesebb - mégha a hangból veszít is egy kicsit az egészes mérethez képest.
2016. jún. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Ha hangszerboltból vásárolok, ott lényegesen magasabbak az árak? Illetve a 3/4-es gitár az sokkal kisebb mint a 4/4-es?
2016. jún. 27. 17:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy erről a gitárról mi a véleményetek? [link]
2016. jún. 27. 17:11
 9/12 Mojjo ***** válasza:

Ki kell próbálni a 3/4-est is, és meglátod, neked mennyire jön be. Szerintem az már túlzás, és inkább 7/8-asok között nézelődj, de jobb minél többet megnézni, meg megpengetni/megpengettetni :)

A linkelt Valenciát nem ismerem, de más Valencia klasszikus volt a kezemben, az kellemesen jó hangszer volt az áráért.

2016. jún. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Esetleg erről a gitárról valaki valami tapasztalatot, véleményt tud mondani? [link]
2016. jún. 27. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!