Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék elkezdeni dobolni,...

Szeretnék elkezdeni dobolni, de 18 éves vagyok, és nemtudom, hogy nem-e lenne túl késő, ha magasabb szinten szeretném űzni, szerintetek?

Figyelt kérdés
Illetve szerintetek milyen hangszeren a legkönnyebb megtanulni játszani?

2016. szept. 10. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


mindenen meg lehet tanulni, a kérdés az, HOGY fogsz majd azután játszani, hogym egtanultad az alapokat.

Sose késő elkezdeni hnagszeren játszani.


A dobolást jól gondold át, hogy biztos lesz-e lehetőséged űzni - nem zavar-e senkit, költözésnél mi lesz vele és így tovább...

Majd pedig érdemes venni egy jó minőségű szettet - értsd, ha mindenképp spórolni akarsz, azzal a legtöbb esetben szopsz. Vag veszel egy jó használtat, vagy egy jó újat.

Dobolni hamarabb fogsz, mint mondjuk fuvolázni. Minden a gyakorláson múlik, pár hónap foylamatos gyakorlás után márl esz jóleső eredméyned, 1-2 év alatt pedig azt tapasztaltam, hogy már zenekar is simán szóba jöhet, ha foylamatosan gyakorolsz és fejlődsz.


De mi számodra a magasabb szint? Embertelenül nehéz, számokat játszani, vagy zenekarozni?


Ami visoznylag könnyű, az például a szájharmonika. Én is játszok rajta, magadtól is könnyű megtanulni, és ha heti 5-6 órát gyakorolsz legalább, akkor 3-4 hónap után már nem igen lesz gondod a dalokkal, 6-10 hónap múlva meg meg yminden mint a karikacsapás.

2016. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Panelba lakok sajnos,ezért lehet nehézkes lenne beszerezni egy szettet,úgy gondoltam,hogy zeneiskolában szeretném elkezdeni tanulni,ami hátrány,mert nem tudnák itthon gyakorolni,de szerintem ilyen kisebb dobszettet panelba is be lehet szerezni nem?

szájharmónikám nekem is van,és jó,hogy mondod elő is szedem gyakorolgatni :)

2016. szept. 10. 15:46
 3/5 A kérdező kommentje:
A magasabb szint alatt zenekart értettem,illetve igen,ilyen nagyrészt dobszólós,kicsit nehezebb dalokra gondoltam
2016. szept. 10. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Létezik elektromos dobfelszerelés, olcsóbb is, és állítható a hangereje. Azzal szerintem nem zavarnád a szomszédokat. Persze fellépni azzal nem lehet, de az úgyis odébb van még.
2016. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sosem késő. Az elérhető szint csak attól függ, Te magad mennyire vagy motivált.
2016. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!