Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 éves vagyok és szeretnék...

15 éves vagyok és szeretnék elkezdeni edzeni magasabb és intenzívebb szinten. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés

187 cm magas, 82 kg, 17,5% a testzsírszázalékom.

Kilencedik osztályt kezdtem szeptemberben, ez szellemileg nagyon leterhelő, reggel 5:45-kor kelek iszonyatosan fáradtan és általában 2-kor érek haza, ismételten nagyon fáradtan. Így semmiképpen nem tudok nekiállni edzeni a fáradtság miatt.

Talán alváshiány? Próbáltam napirendet összeállítani, de fáradt, illetve lusta voltam elkezdeni, a reggel még jól indult de a suliból hazaérve ismét le voltam törve. Programozni tanulok, így viszonylag sokat vagyok a gép előtt.

Szégyenlem, de mostani rendezetlen "napirend(?)"-em így nézne ki:

5:45 - Kelés

5:50-6:05 - mosdó (zuhanyzás stb.)

6:05-6:30 - Reggeli, felöltözés stb.

6:30-6:40 - Buszmegállóba kisétálás

6:40-7:10 - Buszozás suliba

7:10-általában 14:30 - iskola és egyéb ehhez kapcsolódó feladat (hazajövetel stb.)

14:30-22:00 - nagyon sok haszontalan dolog elvégzése fáradtan (gépezés, össze-vissza zabálás, esetleg elalvás)

22:00-23:00: vacsora, zuhanyzás stb.

23:10-5:45: alvás


Na, ezt most írtam le először, így átlátva, a probléma az energiával van, és a hazajövetelnél kezdődik. Ezen belül is a buszon. Busszal hazajövet kb. 25 perc, így néha ott is lehunyom a szememet, viszont nem alszok el. Hazajövök, a bejárat vagy előszoba egyből a konyha mellett van, úgyhogy oda vezet az utam. Ott leülök, előveszem a telefonomat és azt nyomkodva ami kéznél van (keksz, zsemle vagy akármi) elkezdem szó szerint zabálni. 3-man vagyunk testvérek, a csokit imádom, anya mindig hoz, hiába szólok neki, nem mondhatom azt, hogy ne hozzon csak miattam. Nem tudok leszokni róla, egyszer majdnem ki...sztam az ablakon a milkát. Ha meguntam a facebookot, nagy nehezen felmegyek az emeletre a szobámba, ledobom a táskámat és egyből ülök a laptop elé. Innentől kezdődik a 14:30-22:00-i periódus.


Nagyon szeretnék ezen változtatni, iszonyatosan ellustultam, anno rengeteget futottam és edzettem, aztán ugye jött ez az életmódváltás, 5:45 kor kelés stb. Vissza szeretném szerezni az alapvető állóképességemet és kondiba akarom magam hozni, a p...csámra rengeteg zsír rakódott és a derekamra is, konkrétan úszógumi. A hasam se kockás már, a karomról nem is beszélek. Futni nem tudok, mert kint hideg van és nem kockáztatom meg a térdemet, kb. másfél éve sérültem le, rengeteget futottam télen is, és egyik napról a másikra lett rosszabb a térdem. Van szobabicikli és ellipszis tréner, bemelegítésnek egy 30 perces kardiót gondoltam, csak nem tudom, hogy ez most mennyire jó-e, nem-e használom el az ez utáni edzésre szükséges szénhidrátokat?!


Szóval így a lényegre törve, itt vannak tesiből is a felmérések, vannak új csajok, meg úgy általában szeretnék jól kinézni és egészségesen élni. Megpróbáltam még anno, hogy számoltam napi kalória szükségletet, -szénhidrát, -fehérje, -zsír szükségletet na meg persze vitaminszükségletet, de nem győztem őket lapra kiírogatni minden egyes étkezés után. Most letöltöttem egy alkalmazást, hátha könnyebb lesz telefonon. Étrendet meg még nem is próbáltam összeállítani, írtam már weboldal-blogot és pénzt is kerestem reklámokkal de boltban egészséges kajához valót még életemben nem vettem. Boltban is össz-vissz életemben voltam max. ötvenszer.


Fúú rengeteget írtam, remélem érthető mit szeretnék, csak nem tudom hogy álljak neki, a lényeg, hogy nagyon lusta vagyok, elméletben minden megvan, csak nincs erőm neki állni és akaraterőből se sok van!



2015. dec. 4. 02:06
 1/8 A kérdező kommentje:

Az edzéstervvel nem lenne gond, átmozgatóval kezdenék és így tovább. A legutóbbi edzésem még másfél éve a lábnapnál fejeződött be, 25 kg-mal csináltam a 17. guggolást és még emlékszem, nem tudtam felállni :D :D Súlyokkal óvatosan fogok bánni..

Étrend kiegészítőkre szerintem nem lesz szükségem, csak lesz itthon annyi szalámi vagy tudok venni annyit, hogy kiegészítsem a napi fehérjeszükségletemet...

2015. dec. 4. 02:11
 2/8 Cortez70 ***** válasza:

Jó kis regényt írtál, de a lényeget te is tudod. Be kell lőni a kaját és edzeni rendesen. Nem értem ebben mi a bonyolult. Elmész boltba, veszel húst, tojást, estére túrót. Szénhidrátnak rizst, zabpelyhet, krumplit, tk kenyeret és sok zöldséget. Zsírforrásnak lenmagolajat, magvakat.

Edzésnél meg kezded heti 3 teljes testessel, mellé mehet a 40-50 perc aerob edzés, heti 3-4-szer.

Elméletben ezt te is tudod, akaraterőt mi nem tudunk adni. Más is jár suliba és/vagy melózik és mégis tud edzeni. Szóval ne keress kibúvókat, nyomasd az edzést és fejlődni fogsz.

2015. dec. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:

15 évesen napi 6 órát alszol csak? Az nagyon kevés.


"általában 2-kor érek haza, ismételten nagyon fáradtan"


Azért délután kettőig csak nem fáradsz el annyira :) Vitaminokat kellene fogyasztanod meg ALUDNOD rendesen.

Utána jön a kaja meg az edzés.

2015. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyi rinyát egy kérdésnél én még nem olvastam. XD


Kedvenc részem a hazajövök, leülök nasizni és fészbúkozni majd ha megunom felmegyek a szobámba és folytatom a semmittevést. XD


Milyen fáradt vagy te a kis sulis napod végére? Ha nincs kitartás és akaraterő akkor ez nem a te sportod.

2015. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"5:50-6:05 - mosdó (zuhanyzás stb."


Ezt nem kell beleírni. :D

2015. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként érthető, hogy ha 5:45-kor kelsz este 11 után fekszel tíz perccel, akkor fáradt vagy. Az iskola meg szellemileg fáraszt. 8-9 óra nem piskóta, utána meg még le kell ülni tanulni, különben szarok a jegyek. Meg kell állnod, hogy zabál össze-vissza és minimum este 10-kor le kell feküdni, ha bírni akarod, de a 9 a legjobb. A kaját is ki kell cserélni.

És egy fix étrendet írj magadnak és számold ki előre egy külön füzetben. Olvasd el a Sárga Kapszulát. Edzőterembe is mehetsz, de nyomhatsz otthon is edzést. Le kell pucolni a zsírt mellette meg edzeni súlyokkal vagy saját súllyal. Ha muffokat akarsz felszedni, akkor mellizom, kar, has. A többire se árt edzeni persze. Az is elég lehet ha szimplán nem eszel annyit. Én anno nem számolgattam, csak nem ettem annyit és lefogytam egész jól, izmosabb is lettem, mint előtte. Bár lehet, hogy szerencsém is volt. Szóval nem árt egy kiszámolt étrend, magas fehérjebevitellel, hogy ne veszíts sok izmot. Térdedet ne erőltesd, a kinti futásról már lemaradtál, azt el kell kezdeni kora ősszel, hogy szokja a tested a hideget. Bár most nincsenek nagy hidegek, tehát ez nem feltétlenül gátolna meg. De nem szabad, ha rossz a térded. Esetleg ha a jövőben mégis elkezdenél futni, akkor használj térdmelegítőt és öltözz fel jobban.

2015. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*ne beszélj
2015. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*ne egyél össze vissza (jav2.) :)
2015. dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!